PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polnord zamierza sprzedać dwa biurowce

  • Autor: PAP
  • 02 cze 2015 17:17

Firma Polnord toczy rozmowy na temat sprzedaży dwóch projektów biurowych posiadanych przez spółkę - poinformował Piotr Wesołowski, prezes firmy.

REKLAMA

"Mamy nadzieję, że transakcję uda się zrealizować w tym roku. Zadłużenie na tych projektach sięga 100 mln zł, a nadwyżka ze sprzedaży pozostałaby w spółce" - skomentował prezes.

Polnord rozpoczyna ofertę obligacji o wartości do 50 mln zł w ramach programu o wartości do 100 mln zł. Spółka chciałaby jeszcze w tym roku wyemitować kolejną transzę - poinformowali na konferencji przedstawiciele dewelopera.

Polnord poinformował w poniedziałek, że Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny obligacji spółki o łącznej wartości nominalnej do 100 mln zł. Obecna oferta dotyczy obligacji trzyletnich o wartości do 50 mln zł z oprocentowaniem opartym o trzymiesięczny WIBOR powiększony o 3,5-proc. marżę.

 Zapisy rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do 19 czerwca. Przydział papierów przewidziano na 22 czerwca, a planowany dzień emisji to 2 lipca. Wprowadzenie obligacji do obrotu miałoby nastąpić 14 lipca.

Prezes Piotr Wesołowski poinformował, że środki z emisji obligacji spółka przeznaczy na dalszy rozwój, w szczególności na zmianę struktury finansowania grupy oraz zakup nowych gruntów.

"Celem emisji jest przede wszystkim rozwój spółki. W II kwartale kupiliśmy ze środków własnych grunt w Gdańsku za ok. 10 mln zł, na którym powstanie ponad 400 mieszkań. Natomiast grunty w Warszawie są droższe, a to właśnie tutaj chcemy być w większym stopniu obecni" - powiedział.

 "Rynek warszawski charakteryzuje największy popyt i najmniejsze uzależnienie od koniunktury. Nasze projekty realizujemy już w Wilanowie, na Woli czy w Ząbkach. Ale interesują nas także inne dzielnice, np. Bemowo, Mokotów czy Wawer. Naszym celem jest dokupienie co najmniej dwóch projektów w Warszawie na 200-400 mieszkań" - dodał.

Polnord chciałby wyemitować kolejną transzę obligacji jeszcze w tym roku.

"Ona także miałaby wartość do 50 mln zł, bo chcemy dać spółce paliwo do szybszego rozwoju. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zamierzamy sprzedać w tym roku 1.500 lokali i podobny poziom chcielibyśmy utrzymywać w latach kolejnych" - powiedział Tomasz Sznajder, wiceprezes spółki.

W I kwartale deweloper znalazł nabywców na 346 lokali.

Na pytanie o wykup 51 proc. udziałów w spółce Fadesa Polnord, należących do hiszpańskiej firmy Martinsa-Fadesa, przy pomocy środków z emisji, Wesołowski odpowiedział: "Zaproponowaliśmy rozmowy na temat zakupu udziałów w Fadesie syndykowi. Mamy nadzieję, że wkrótce dojdzie do przełomowego spotkania".

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA