PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Połowa biurowca Axis w Krakowie dla jednego najemcy

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 wrz 2015 11:18

Połowa biurowca Axis w Krakowie dla jednego najemcy Axis

W biurowcu Axis, drugim projekcie biurowym Skanska w Krakowie, powierzchnię wynajmie firma ABB, działająca w obszarze technologii energetyki i automatyki.

REKLAMA

Firma ABB podpisała umowę najmu na około 10 000 mkw. powierzchni biurowej w budynku Axis w centrum Krakowa. Dział Reprezentacji Najemcy firmy Knight Frank doradzał najemcy w procesie wyboru lokalizacji. Jest to jedna z największych umów podpisanych w miastach regionalnych w 2015 roku.

Nowy najemca zajmie aż połowę nowoczesnego biurowca, którego łączna powierzchnia najmu wyniesie 20 000 mkw. Oznacza to, że budynek, położony przy rondzie Mogilskim, zostanie skomercjalizowany w 50 proc. na ponad rok przed zakończeniem inwestycji, które jest planowane na IV kwartał 2016 roku. W budynku Axis będzie pracować ok. 1000 specjalistów ABB.

- Umowa z ABB pokazuje jak duży potencjał tkwi w krakowskim rynku powierzchni biurowych. Jest to jak do tej pory nasza największa umowa w 2015 roku. Oferując powierzchnię Axis zapewniamy nowemu najemcy coś więcej niż tylko budynek biurowy. Ten projekt został przygotowany przede wszystkim z myślą o ludziach, którzy będą z niego korzystali na co dzień. Elastyczne powierzchnie, elegancki design, zielone rozwiązania, możliwość korzystania z Wi-Fi na zewnątrz, czy użyteczne punkty usługowe – to wszystko sprawi, że budynek będzie funkcjonalny, komfortowy i efektywny - mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Kraków jest wskazywany jako najlepsza lokalizacja w Europie dla centrów outsourcingowych[1], co bezpośrednio przekłada się na popyt na wysokiej klasy powierzchnie biurowe. W 2014 roku stolica Małopolski osiągnęła rekordowy wolumen najmu powierzchni biurowych na poziomie 117 000 mkw. Według danych Knight Frank, w pierwszej połowie tego roku podpisano już umowy najmu ponad 51 000 mkw.

Biurowiec Axis, zaprojektowany w oparciu o zielone rozwiązania pozwoli na zużycie o 25 proc. mniej energii, a wody o ponad 50 proc. mniej w stosunku do norm lokalnych. Potwierdzi to certyfikacja w międzynarodowym systemie LEED na poziomie Gold. Dla podniesienia komfortu pracy do użytku najemców zostanie oddana rozbudowana infrastruktura rowerowa. Projekt o dziewięciu kondygnacjach naziemnych i trzech podziemnych, realizowany zgodnie z koncepcją Workplaces by Skanska, współtworzyć będzie ważną oś biznesowo-komunikacyjną stolicy Małopolski.

Axis jest drugą inwestycją Skanska Property Poland w Krakowie. W ubiegłym roku zakończono realizację kompleksu Kapelanka 42.

[1] Raport Tholons, 2015 TOP 100 Outsourcing Destinations

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA