PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Połowa biurowca Axis w Krakowie dla jednego najemcy

  • Autor: propertynews.pl
  • 30 wrz 2015 11:18

Połowa biurowca Axis w Krakowie dla jednego najemcy Axis

W biurowcu Axis, drugim projekcie biurowym Skanska w Krakowie, powierzchnię wynajmie firma ABB, działająca w obszarze technologii energetyki i automatyki.

REKLAMA

Firma ABB podpisała umowę najmu na około 10 000 mkw. powierzchni biurowej w budynku Axis w centrum Krakowa. Dział Reprezentacji Najemcy firmy Knight Frank doradzał najemcy w procesie wyboru lokalizacji. Jest to jedna z największych umów podpisanych w miastach regionalnych w 2015 roku.

Nowy najemca zajmie aż połowę nowoczesnego biurowca, którego łączna powierzchnia najmu wyniesie 20 000 mkw. Oznacza to, że budynek, położony przy rondzie Mogilskim, zostanie skomercjalizowany w 50 proc. na ponad rok przed zakończeniem inwestycji, które jest planowane na IV kwartał 2016 roku. W budynku Axis będzie pracować ok. 1000 specjalistów ABB.

- Umowa z ABB pokazuje jak duży potencjał tkwi w krakowskim rynku powierzchni biurowych. Jest to jak do tej pory nasza największa umowa w 2015 roku. Oferując powierzchnię Axis zapewniamy nowemu najemcy coś więcej niż tylko budynek biurowy. Ten projekt został przygotowany przede wszystkim z myślą o ludziach, którzy będą z niego korzystali na co dzień. Elastyczne powierzchnie, elegancki design, zielone rozwiązania, możliwość korzystania z Wi-Fi na zewnątrz, czy użyteczne punkty usługowe – to wszystko sprawi, że budynek będzie funkcjonalny, komfortowy i efektywny - mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Kraków jest wskazywany jako najlepsza lokalizacja w Europie dla centrów outsourcingowych[1], co bezpośrednio przekłada się na popyt na wysokiej klasy powierzchnie biurowe. W 2014 roku stolica Małopolski osiągnęła rekordowy wolumen najmu powierzchni biurowych na poziomie 117 000 mkw. Według danych Knight Frank, w pierwszej połowie tego roku podpisano już umowy najmu ponad 51 000 mkw.

Biurowiec Axis, zaprojektowany w oparciu o zielone rozwiązania pozwoli na zużycie o 25 proc. mniej energii, a wody o ponad 50 proc. mniej w stosunku do norm lokalnych. Potwierdzi to certyfikacja w międzynarodowym systemie LEED na poziomie Gold. Dla podniesienia komfortu pracy do użytku najemców zostanie oddana rozbudowana infrastruktura rowerowa. Projekt o dziewięciu kondygnacjach naziemnych i trzech podziemnych, realizowany zgodnie z koncepcją Workplaces by Skanska, współtworzyć będzie ważną oś biznesowo-komunikacyjną stolicy Małopolski.

Axis jest drugą inwestycją Skanska Property Poland w Krakowie. W ubiegłym roku zakończono realizację kompleksu Kapelanka 42.

[1] Raport Tholons, 2015 TOP 100 Outsourcing Destinations

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA