PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska beneficjentem Brexitu

 • Autor: Propertynews.pl
 • 17 maj 2017 07:51

Polska beneficjentem Brexitu Michał Wachowicz, Dział rynków kapitałowych, Cushman & Wakefield

Zawirowania polityczne w Europie nie muszą uderzyć w polski rynek nieruchomości komercyjnych - uważa Michał Wachowicz, Dział rynków kapitałowych, Cushman & Wakefield.

REKLAMA

- Fundusze zagraniczne monitorują sytuację w Polsce, która jak dotąd nie wpłynęła negatywnie na atrakcyjność polskich nieruchomości. Warto odnotować, że zawirowania polityczne i gospodarcze zaczęły się na początku 2016 roku, a jednak na koniec roku odnotowano rekord pod względem całkowitego wolumenu na polskim rynku inwestycyjnym - tłumaczy Wachowicz.

Jak dodaje, najważniejszymi wydarzeniami w ubiegłym roku były referendum w sprawie Brexitu oraz wygranie wyborów prezydenckich przez Donalda Trumpa.

- Jest wciąż za wcześnie na odpowiedź na pytanie, czy ma to wpływ na atrakcyjność polskich nieruchomości. Jednak z każdym kolejnym miesiącem można z coraz większą pewnością stwierdzić, że jeżeli te wydarzenia będą miały jakiś wpływ to raczej pozytywny niż negatywny, np. Brexit może skutkować potencjalnymi relokacjami działalności niektórych funkcji dużych firm poza granice Wielkiej Brytanii, natomiast Warszawa jest wymieniana jako jedno z miast, które może na tym skorzystać - tłumaczy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • tr 2017-05-17 19:26:46
  Z ZIEMI BRYTYJSKIEJ DO POLSKI
  (DZIĘKI BREXITOWI)

  JP Morgan Chase
  CBRE
  ABB
  JonesLangLaSalle
  Goldman Sachs
  UBS
  BNP Paribas

  Oto kilka firm, które są aktualnie w trakcie rozmów z deweloperami, wynajęły już biura w Polsce w ciągu ostatnich miesięcy (Warszawa/Kraków) lub zwiększają powierzchnię i zatrudnienie.
  Na kogo czekamy?
  Zapraszamy Royal Bank of Scotland, HSBC, Barclays, Citibank, Credit Suisse, General Motors, Deutsche Bank, Morgan Stanley, Pimco i setkę innych. Szczególnie gorąco namawiamy na zmianę decyzji BlackRock. Nie zapominamy o instytucjach i agendach UE! (np. EBA czy EMA).

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA