PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska Dolina Krzemowa rośnie w siłę

  • Autor: propertynews.pl
  • 14 kwi 2017 08:03

Polska Dolina Krzemowa rośnie w siłę Green 2Day we Wrocławiu

Wrocław jest drugim najbardziej dynamicznie rozwijającym się rynkiem regionalnym w Polsce. W minionym roku podaż nowoczesnej powierzchni biurowej osiągnęła tam poziom blisko 850 tys. mkw. W budowie znajduje się około 120 tys. mkw. powierzchni biurowej, z czego 70 proc. trafi na rynek jeszcze w tym roku.

REKLAMA

Przemyślane strategie pozyskiwania inwestycji pozwoliły na wykreowanie silnego, opartego na technologiach ośrodka rozwoju biznesu tzw. Polskiej Doliny Krzemowej. Trzeci największy ośrodek rozwoju usług dla biznesu w Polsce liczy ponad 34 tys. pracowników zatrudnionych w 111 centrach SSC/BPO. To wskazuje na około 70 proc. wzrost zatrudnienia w ciągu ostatnich trzech lat. Wśród firm, które rozwijają swoją działalność we Wrocławiu są m.in. Atos, BNY Mellon, Cresit Suisse, Geoban, HP, Nokia Solutions, SII i Volvo. Zdecydowaną przewagę mają centra międzynarodowe z kapitałem amerykańskim i szwajcarskim.

Wrocław jest krajowym liderem w zakresie rozwoju centrów R&D, od lat rośnie udział wyspecjalizowanych centrów obsługujących procesy z zakresu działalności operacyjnej i badawczej tzw. KPO.

Wrocław cieszy się również dużą rozpoznawalnością i atrakcyjnością jako lokalizacja outsourcingowa dla najemców typu BPO i SSC doceniona w rankingach międzynarodowych. W 2016 r. oddana do użytku nowa podaż uplasowała się na rekordowym poziomie 139 tys. mkw., co stanowi wzrost o 57 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Do użytku oddano 15 projektów. W wyniku dynamicznej aktywności deweloperów aż 53 proc. istniejącej powierzchni ma poniżej 5 lat i jest to najwyższy odsetek na głównych rynkach regionalnych.

Lokalny rynek jest dosyć rozproszony i odznacza się brakiem wyraźnie wydzielonych dzielnic biurowych. Największa część nowoczesnej podaży biurowej – około 40 proc. zlokalizowana jest w centralnej części miasta, drugą lokalizacją preferowaną przez deweloperów jest zachodnia część Wrocławia – Muchobór i Fabryczna.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA