PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska firma BPO ściąga kolejnego inwestora

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 mar 2016 09:29

Polska firma BPO ściąga kolejnego inwestora Fot. Fotolia

ArchiDoc rozpoczął współpracę z brytyjską spółką Phlexglobal Ltd. W ramach projektu w drugim kwartale 2016 roku w Lublinie uruchomione zostanie nowoczesne centrum przetwarzania dokumentacji klinicznej. Docelowo zatrudnienie znajdzie w nim 50 osób.

REKLAMA

Polska to jedna z trzech najlepszych lokalizacji dla centrów usług wspólnych na świecie. Każdego roku kolejne firmy działające na rynkach międzynarodowych otwierają w naszym kraju swoje biura. Część podmiotów decyduje się zrobić to przy wsparciu lokalnych partnerów.

Phlexglobal to kolejna firma, której operacje w Polsce wspiera ArchiDoc. Firma od kilku lat obsługuje podmioty działające globalnie. Spółka współpracuje m.in. z międzynarodowym graczem z branży logistycznej oraz instytucjami działającymi w sektorze finansowym.

- Dla firm działających globalnie korzystanie z outsourcingu jest naturalne. Międzynarodowe koncerny najczęściej tworzą własne centra usług wspólnych (SSC) lub współpracują z dużymi, światowymi graczami BPO. Mniejsze firmy chętnie korzystają z usług podmiotów dobrze znających lokalny rynek – mówi Konrad Rochalski, prezes zarządu ArchiDoc i Voice Contact Center.

- Phlexglobal jest bardzo podekscytowane nowo powstałą lokalizacją. Wybraliśmy Lublin z powodu jego doskonałego połączenia lotniczego z Wielką Brytanią, dostępu do absolwentów uniwersyteckich oraz postawy lokalnych organizacji zachęcającej do lokowania biznesu zagranicznego w regionie i gotowości do udzielania konkretnego wsparcia w tym zakresie. Współpraca z ArchiDoc zdecydowanie ułatwi nam wejście na polski rynek – mówi Stella Donoghue, dyrektor zarządzająca Phlexglobal Ltd.

Pierwszym etapem projektu był wybór lokalizacji. Wspierając się rekomendacjami ArchiDoc klient zdecydował się uruchomić biuro w Lublinie. Z jednej strony miasto nie jest tak nasycone centrami usług jak Kraków, Wrocław czy Warszawa, z drugiej oferuje duży wybór przestrzeni biurowej i wsparcie ze strony wyspecjalizowanej komórki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego.

- Od kilku lat aktywnie działamy na rzecz wykorzystania potencjału inwestycyjnego Lublina i województwa lubelskiego. Oferujemy m.in. wsparcie w zakresie wyboru terenów pod inwestycje i potencjalnych kooperantów, organizujemy też wizyty inwestycyjne. Bardzo cieszymy się, że nasze miasto jest postrzegane jako atrakcyjna lokalizacja dla inwestycji z dynamicznie rozwijającego się sektora BPO i przyciąga coraz więcej  firm z tej branży – mówi Magda Osiak z zespołu Biznes Lubelskie, funkcjonującego w strukturach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA