PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska może stać się centrum technologicznym Europy

  • Autor: PAP
  • 05 gru 2017 11:53

Polska może stać się centrum technologicznym Europy Fot. Shutterstock

Polska może stać się centrum technologicznym Europy - uważa prezes Pekao Michał Krupiński. Podczas Londyńskiego Szczytu Instytutu Milkena Krupiński dyskutował o wyzwaniach dla Europy po Brexicie.

REKLAMA

Jak wyjaśniono we wtorek biuro prasowe banku, Krupiński był jednym z panelistów w dyskusji poświęconej wyzwaniom i możliwościom Europy po Brexicie.

"W Europie po Brexicie Polska ma szansę odegrać znaczącą rolę. Dzięki doskonałym kadrom, które często za granicą, również w Londynie, zdobywały doświadczenie zawodowe, Polska może stać się centrum technologicznym Europy. Dobrze dokapitalizowany i stabilny sektor finansowy z pewnością przyczyni się do wzmocnienia roli gospodarczej naszego kraju" - mówił, cytowany w komunikacie, Krupiński.

Według biura prasowego Pekao podczas szczytu poruszane są też takie tematy jak: przyszłość finansowa Europy, jej bezpieczeństwo, cyberbezpieczeństwo, technologie blockchain, rola rynków kapitałowych, rynki wschodzące w 2018 roku czy imigracja i rynek pracy.

W szczycie, który rozpoczął się w piątek, jak co roku uczestniczy ok. 900 osób - prezesi największych światowych koncernów, światowej sławy ekonomiści, myśliciele, przedstawiciele świata nauki, mediów oraz dyplomacji.

"Wcześniej w sobotę (...) prezes banku Pekao wspólnie z Michaelem Milkenem gościli specjalną sesję dla kilkudziesięciu inwestorów zainteresowanych inwestowaniem w Polsce głównie z USA" - napisano.

Jak wskazano w komunikacie, londyński szczyt jest wydarzeniem porównywanym do Światowego Forum Gospodarczego w Davos. Milken Institute to bezpartyjny think tank o charakterze non-profit, który stawia sobie za cel wzrost globalnego dobrobytu poprzez budowanie rozwiązań zwiększających dostęp do kapitału, tworzenie miejsc pracy i poprawę zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA