PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska najsilniejszym graczem w regionie Europy Środkowej

  • Autor: propertynews.pl
  • 31 sty 2018 10:53

Główne czynniki sukcesów w rozwoju rynku biurowego w Polsce to dostępność pracowników i fakt, że wiele miast dysponuje dobrze rozwiniętą infrastrukturą, uczelniami wyższymi i portami lotniczymi, które umożliwiają łatwy kontakt ze światem. Moim zdaniem to zjawisko wyjątkowe w skali całego globu. Jesteśmy bez wątpienia najsilniejszym graczem zwłaszcza w regionie Europy Środkowej, ponieważ dysponujemy wykwalifikowaną kadrą na terenie całego kraju, a nie tylko w dwóch czy trzech miastach - mówi Krzysztof Misiak, Partner, Head of Regional Cities, Cushman & Wakefield Poland, podsumowując rozwój rynku biurowego w Polsce w 2017 r.

REKLAMA

Jak twierdzi Krzysztof Misiak, firmy będą coraz częściej zwracać uwagę na mniejsze lokalizacje i w ramach inicjatyw crowdsourcingu będą realizować nowe, średniej wielkości lub mniejsze projekty w miastach takich jak: Opole, Rzeszów i Bydgoszcz. -  Jest to niezwykle ważne dla rozwoju całego kraju, jak i tożsamości tych miast, które muszą się przestawić na usługi. Kompetencje językowe będą z pewnością też bardzo ważnym czynnikiem – zwłaszcza w przypadku mniejszych miast. Osoby posiadające twarde kompetencje można pozyskać być może łatwiej, praktycznie wszędzie, ale jeśli chodzi o znajomość języków obcych, to nie jest już to tak proste.  Zapotrzebowanie na osoby mówiące po niemiecku w Polsce jest ogromne. Dlatego firmy starają się myśleć nieszablonowo – wcześniej decydowały się zwykle na Poznań, Wrocław i Katowice, ale teraz coraz częściej wybierają Opole lub Zieloną Górę - mówi Krzysztof Misiak.

Jak dodaje, Polska może czerpać profity także z faktu, że naszym sąsiadem jest Ukraina i jej obywatele są zainteresowani przeprowadzką do Polski.

- Oczywiście krąży wiele bardzo ogólnikowych informacji na temat tego, co się dzieje na Ukrainie, ale w rzeczywistości działa tam dużo firm, które są bardzo dobrze zorganizowane. Moim zdaniem główna różnica pomiędzy Ukrainą, a Polską polega na rozwoju infrastruktury. Poza tym w Polsce żyje się znacznie wygodniej niż na Ukrainie. Z tego względu osiedleniem się w Polsce mogą być zainteresowani zwłaszcza Ukraińcy posiadający bogatsze doświadczenie zawodowe lub mający rodzinę w naszym kraju. Mamy większy wybór szkół, lepszą opiekę zdrowotną. Nasz kraj jest po prostu lepiej rozwinięty. I nie chodzi tu o pieniądze, ponieważ na Ukrainie też działa wiele firm. To raczej dzięki jakości życia moglibyśmy przyciągnąć wielu pracowników z Ukrainy. Do Polski przyjeżdża też dużo osób z Białorusi, i bardzo chcielibyśmy, aby coraz więcej przyjeżdżało także z innych części świata, ponieważ w ten sposób chcemy konkurować na globalnym rynku. Potrzebujemy pracowników z innych krajów, aby podtrzymać wzrost w Polsce - podkreśla Krzysztof Misiak, Partner, Head of Regional Cities, Cushman & Wakefield Poland.

Wypowiedź eksperta została nagrana podczas debaty podsumowującej rozwój rynku biurowego w Polsce w 2017 r., zorganizowanej przez międzynarodową firmę doradczą Cushman&Wakefield.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUD

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA