PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska oczami zagranicznych inwestorów

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 wrz 2016 10:16

Polska oczami zagranicznych inwestorów Maciej Dyjas

Mimo że inwestorzy działający na rynku nieruchomości komercyjnych mogą korzystać z pozytywnych warunków makroekonomicznych, problemem staje się niepewność wynikająca z przemian politycznych i prawnych - tłumaczył podczas Property Forum 2016 Maciej Dyjas.

REKLAMA

Przez kilka ostatnich lat Griffin udowodnił, że potrafi skutecznie namówić zagraniczny kapitał do inwestowania w polskie nieruchomości.Czy misja zakończyła się już sukcesem, czy to dopiero początek drogi? - Misja trwa. Tworzymy platformy do inwestowania w różnych sektorach nieruchomości. Skupiamy się na biurach i handlu - mówi Maciej Dyjas, Co-Managing Partner, Griffin Real Estate.

- Nieruchomości handlowe w dobrych lokalizacjach zawsze się obronią. Rozwojowi tego sektora w Polsce sprzyja dziś program 500+. Pewnym zagrożeniem są jednak zakaz handlu w niedzielę, czy nowe podatki - twierdzi.

Jego zdaniem stabilny rozwój czeka także rynek biurowy. Przemawia za tym rosnące znaczenie Polski na światowej mapie usług dla biznesu.

- Wprowadzając Echo Polska Properties na giełdę w Johannesburgu, mieliśmy okazję rozmawiać z kilkudziesięcioma inwestorami. Wszyscy zauważyli zmiany polityczno-legislacyjne w Polsce - tłumaczył Dyjas.

Jak dodał, obecna sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce jest bardzo pozytywna - widać wzrostowy trend. Wszystko zależy jednak od aktywności inwestorów w dłuższej perspektywie. Nie wiadomo, jak zareagują na zmiany polityczne czy prawne i jak wpłynie to na ich decyzje.

Problemem stają się takie kwestie prawne, jak podatek handlowy czy bankowy. - Z drugiej strony na świecie jest dużo funduszy do inwestowania, a Polska jest postrzegana jako integralna część dojrzałej części Europy - tłumaczył.

- Na początku tego roku rzeczywiście trudniej był przekonać inwestorów do wejścia na nasz rynek. Z drugiej strony pojawili się inwestorzy "egzotyczni". Ci patrzą na Polskę głównie z perspektywy makroekonomicznej i naszych związków z Europą Zachodnią - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA