PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska rynkiem pracownika?

  • Autor: PAP
  • 06 cze 2016 16:48

Polska rynkiem pracownika? Fot. Fotolia

Stopa bezrobocia rejestrowanego w maju br. wyniosła 9,2 proc. To spadek o 0,3 pkt. proc. w porównaniu do kwietnia tego roku i 1,5 pkt. proc. w porównaniu z majem ub. roku - podało w poniedziałek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

REKLAMA

"Maj jest trzecim miesiącem tego roku, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych" - powiedziała w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Liczba bezrobotnych pod koniec maja 2016 r. wyniosła 1 mln 459,7 tys. osób i w porównaniu z końcem kwietnia 2016 roku spadła o 62,1 tys. (o 4,1 proc.). W porównaniu do maja ub. roku to spadek o 14,2 proc.

"Liczba bezrobotnych spadła poniżej takiej symbolicznej liczby półtora miliona (...), co jest znakiem dalszej poprawy na rynku pracy. Myślę, że to są dobre informacje, które utwierdzają nas w przekonaniu, że na koniec roku dobra sytuacja na rynku pracy utrzyma się" - powiedziała Rafalska.

Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w maju br. wyniosła 124,8 tys. To o 2,5 tys. więcej niż rok wcześniej.

Bezrobocie spadło we wszystkich województwach, najbardziej - o 0,8 pkt. proc. - w województwie warmińsko-mazurskim. Najniższe bezrobocie (na poziomie 5,7 proc.) odnotowano w Wielkopolsce.

"Kolejny miesiąc, w którym bezrobocie utrzymuje się na jednocyfrowym poziomie to wyraźne sygnały, że zaczynamy mieć do czynienia z rynkiem pracownika" - powiedziała cytowana w komunikacie resortu Rafalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA