PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska rynkiem pracownika?

  • Autor: PAP
  • 06 cze 2016 16:48

Polska rynkiem pracownika? Fot. Fotolia

Stopa bezrobocia rejestrowanego w maju br. wyniosła 9,2 proc. To spadek o 0,3 pkt. proc. w porównaniu do kwietnia tego roku i 1,5 pkt. proc. w porównaniu z majem ub. roku - podało w poniedziałek Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

REKLAMA

"Maj jest trzecim miesiącem tego roku, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych" - powiedziała w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Liczba bezrobotnych pod koniec maja 2016 r. wyniosła 1 mln 459,7 tys. osób i w porównaniu z końcem kwietnia 2016 roku spadła o 62,1 tys. (o 4,1 proc.). W porównaniu do maja ub. roku to spadek o 14,2 proc.

"Liczba bezrobotnych spadła poniżej takiej symbolicznej liczby półtora miliona (...), co jest znakiem dalszej poprawy na rynku pracy. Myślę, że to są dobre informacje, które utwierdzają nas w przekonaniu, że na koniec roku dobra sytuacja na rynku pracy utrzyma się" - powiedziała Rafalska.

Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w maju br. wyniosła 124,8 tys. To o 2,5 tys. więcej niż rok wcześniej.

Bezrobocie spadło we wszystkich województwach, najbardziej - o 0,8 pkt. proc. - w województwie warmińsko-mazurskim. Najniższe bezrobocie (na poziomie 5,7 proc.) odnotowano w Wielkopolsce.

"Kolejny miesiąc, w którym bezrobocie utrzymuje się na jednocyfrowym poziomie to wyraźne sygnały, że zaczynamy mieć do czynienia z rynkiem pracownika" - powiedziała cytowana w komunikacie resortu Rafalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA