PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska to za mało. Nowe rynki i przejęcia w planach i2

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 10 kwi 2017 10:46

Polska to za mało. Nowe rynki i przejęcia w planach i2 Marcin Misztal, wiceprezes spółki i2 Development

i2 Development chce rozszerzyć działalność na zagraniczne rynki. Deweloper planuje wyjść poza Polskę, dzięki przejęciom innych podmiotów.

REKLAMA

Wrocławski deweloper wchodzi na rynek zagraniczny. i2 Development opierając się na sprawdzonym modelu biznesowym zastosowanym w Polsce chce rozwijać działalność deweloperską na Teneryfie. Podjął już działania zmierzające do nabycia gruntu, znajdującego się w prestiżowej lokalizacji w Adeje. Decyzja o wyjściu za granicę jest podyktowana możliwością osiągania marż na wysokim poziomie, porównywalnym, do tego jaki notuje na projektach dotychczas realizowanych w Polsce, czyli ok. 40 proc.

- Teneryfa jest zupełnie innym rynkiem niż Polska. Tutaj upatrujemy prężnego rozwoju biznesu, który nie będzie zależny od koniunktury panującej w kraju, a marże również będą wysokie. Rozpoczynamy działalność od małego projektu. Z czasem chcemy powiększać bank ziemi i skalę działalności. Widzimy, że na tym rynku możemy osiągać wiele korzyści biznesowych i finansowych - powiedział Marcin Misztal Wiceprezes Zarządu i2 Development S.A.

Costa Adeje jest głównym kierunkiem turystycznym na Teneryfie. To najcieplejszy region na wyspie z łagodnym klimatem, dlatego jest chętnie wybieranym miejscem na wypoczynek przez cały rok. Słoneczny region hiszpańskiej wyspy położony jest na jej południowym wybrzeżu i jest tworzony przez szereg tętniących życiem miejscowości, położonych na stokach gór.

Wartość gruntu w Adeje nie przekroczy 1 mln euro. i2 Development nie wyklucza zwiększenia w najbliższym czasie banku ziemi o atrakcyjne tereny na Teneryfie. Wejście na rynek zagraniczny jest nowym elementem strategii rozwoju Grupy i2 Development.

i2 Development prężnie rozwija się na wrocławskim rynku. 7 kwietnia 2017 r. deweloper poinformował, że nabył nieruchomość wraz z gruntem w centrum Wrocławia, w popularnej dzielnicy Nadodrze. Na zakupionym terenie planuje realizację inwestycji mieszkalno-usługowej. Prace budowlane mają ruszyć na przełomie III i IV kwartału 2017 r. Cena nabycia terenu wynosi 1,375 mln zł i zostanie zapłacona do 21 kwietnia 2017 r. Zakup jest finansowany ze środków pozyskanych z emisji obligacji serii B.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA