PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polska wciąż priorytetem dla GTC

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 mar 2014 14:52

Polska wciąż priorytetem dla GTC

Nowa strategia Globe Trade Centre to przede wszystkim przejmowanie dochodowych, dobrze funkcjonujących nieruchomości. Firma nie rezygnuje jednak z realizacji własnych projektów na terenie Polski, choć, jak mówi w rozmowie z Propertynews.pl Mariusz Kozłowski, członek zarządu GTC, nowe inwestycje muszą być traktowane z dużą starannością.

REKLAMA

W tym momencie firma GTC koncentruje się przede wszystkim na przygotowaniu do budowy centrów handlowych w Warszawie. Ich zakończenie spodziewane jest na rok 2016. Obecnie trwają prace nad uzyskaniem pozwoleń administracyjnych.

Na polskim rynku, jak tłumaczy Kozłowski, jest jeszcze miejsce dla innych projektów handlowych.

- Dziś olbrzymi potencjał tkwi w niewielkich inwestycjach, które mogą być realizowane na terenach znajdujących się w pewnym oddaleniu od dużych projektów handlowych. Tutaj najlepiej sprawdzają się niewielkie parki handlowe. Z kolei zmieniające się warunki rynkowe stawiają przed dużymi galeriami nowe wyzwania - takie jak spadek powierzchni hipermarketów, czy rozwój sektora e-commerce - mówi Mariusz Kozłowski.

GTC w swoim portfelu ma również inwestycje biurowe. 

-  W tym momencie kończymy prace nad naszym projektem w Krakowie. Biurowiec Pascal będzie gotowy w najbliższych tygodniach, a za kilka miesięcy wprowadzi się do niego główny najemca, firma IBM - tłumaczy Kozłowski. Biurowiec będzie dysponował powierzchnią 5,5 tys. mkw. i jest on ostatnim etapem projektu parku biurowego Korona.

Firma GTC już teraz myśli nad sprzedażą inwestycji. Jak zaznacza Kozłowski, biurowiec z bardzo dobrą, długoterminową umową najmu jest postrzegany jako bardzo atrakcyjny produkt. Co więcej, firma planuje pozbyć się innych, dojrzałych projektów zlokalizowanych m.in. w Polsce.

GTC posiada w portfelu inne, planowane projekty biurowe, jak m.in. Centrum Mikołowska w Katowicach. Projekt dysponuje prawomocnym pozwoleniem na budowę dwóch obiektów biurowych o powierzchni najmu 12 tys. mkw. każdy. W tym momencie nie ma jednak zapewnionego wystarczającego poziomu skomercjalizowania, co uniemożliwia jego realizację.

Zgodnie z raportem GTC w tym momencie opłacalność budowy nowych projektów biurowych przy uwzględnieniu stawek najmu nie jest wystarczająco opłacalna. Stąd m.in. nowa strategia, która zakłada przejęcia już istniejących obiektów.

- Na rynku jest obecnie wiele projektów, które można przejąć w dość ciekawej cenie, a następnie wdrożyć rozwiązania pozwalające na czerpanie z nich pokaźnych zysków - tłumaczy członek zarządu firmy.

Szczególnie atrakcyjne pod tym kątem są polskie nieruchomości zlokalizowane w największych miastach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA