PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polski fundusz przekonał inwestorów. Potężna nadsubskrybcja

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 wrz 2016 14:23

Polski fundusz przekonał inwestorów. Potężna nadsubskrybcja Galaxy

Potężna nadsubskrypcja w zapisach na akcje Echo Polska Properties przeprowadzonych w czasie private placement na giełdzie w Johannesburgu.

REKLAMA

 Zapisy na akcje spółki Echo Polska Properties N.V. (EPP), wiodącego funduszu nieruchomościowego z siedzibą w Warszawie, przeprowadzone w czasie tzw. private placement, zakończyły się potężną nadsubskrypcją. Akcje EPP zaczną być notowane na giełdzie w Johannesburgu 13 września 2016 roku.

Spółka zaoferowała zaproszonym inwestorom ok. 71,5 mln akcji po cenie 1,45 Euro za akcję. Emisja pozwoliła EPP na pozyskanie łącznej kwoty 100 mln Euro. Inwestorzy, których zapisy na akcje EPP zostały zaakceptowane, zostali powiadomieni o tym fakcie w dniu 7 września.

Akcje EPP są obecnie notowane na giełdzie w Luksemburgu, a od wtorku, 13 września 2016 roku, zaczną być notowane na giełdzie w Johannesburgu w tzw. dual listing.

- Bardzo się cieszę, że nasze akcje cieszyły się takim powodzeniem - powiedział Hadley Dean, prezes EPP. - To najlepszy dowód atrakcyjności dla południowoafrykańskich inwestorów zarówno EPP i naszego modelu biznesowego, jak całej polskiej gospodarki - dodał.

- Wejście EPP na giełdy w Luksemburgu i Johannesburgu powinno zapewnić spółce znacznie lepszy dostęp do kapitału na rozwój oraz zagwarantować obecnym i przyszłym akcjonariuszom możliwość zainwestowania na wysoce atrakcyjnym rynku europejskim - zaznaczył.

Echo Polska Properties (EPP) to spółka będąca własnością Echo Investment S.A. oraz południowoafrykańskiego funduszu Redefine Properties, który posiada strategiczny pakiet 49,9 proc. akcji.

Organizatorem i doradcą przy transakcji zakupu akcji EPP przez Redefine był fundusz Griffin Real Estate, który zarządza aktywami Redefine Properties w Polsce.

Obecnie EPP posiada portfel sześciu nieruchomości biurowych oraz 10 nieruchomości komercyjnych o łącznej powierzchni najmu (GLA) w wysokości 466 400 mkw. Budynki znajdują się w największym miastach Polski, największej gospodarki Europy Środkowo-Wschodniej. Polski rynek nieruchomości należy do największych, najbardziej stabilnych i najbardziej płynnych rynków nieruchomości i dzięki temu od kilku lat staje się coraz bardziej atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów

- Portfel EPP, w skład którego wchodzą najwyższe jakościowo aktywa komercyjne, generuje atrakcyjne i bezpieczne zyski, a ich najemcami jest szeroka gama największych globalnych firm. Dzięki portfelowi nieruchomości, znajdujących się w na jednym z najbardziej dynamicznych i najszybciej rozwijających się rynków Europy, doświadczonemu kierownictwu oraz renomowanym partnerom strategicznym, EPP daje szansę na udaną inwestycję -powiedział Dean.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA