PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polskie biurowce bezpiecznym produktem dla banków

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 paź 2011 17:14

Polskie biurowce bezpiecznym produktem dla banków

Po okresie kryzysowej stagnacji rynek nieruchomości biurowych w Polsce rozpędził się. Za dużą aktywnością deweloperów, i nieustanie rosnącą liczbą metrów kwadratowych nowych powierzchni w budowie, stoi dostępność do stosunkowo taniego finansowania.

REKLAMA

- Patrząc z perspektywy kilkunastu miesięcy i poprzez spektrum doświadczeń z kilkunastu europejskich rynków, w Polsce mamy do czynienia z największą dostępnością finansowania na istniejące, jak i planowane projekty biurowe - mówi Maciej Zajdel, prezes IVG Poland Sp z o.o. - W tym samym czasie we Francji czy Wielkiej Brytani nie było mowy o kredycie bez „pre-lease" na poziomie 80 proc. - dodaje.

Pokazuje to, że na globalnej mapie nieruchomości polskie biura są dla banków bezpiecznym produktem. - Warte podkreślenia jest również to, że za dostępnością do środków idą w parze także atrakcyjne warunki, zdecydowanie lepsze od tych oferowanych na dużych i ustabilizowanych rynkach nieruchomościowych, jak np. we Francji czy Wielkiej Brytanii - mówi Maciej Zajdel.

Według prezesa IVG Poland, daje to bardzo optymistyczne prognozy na najbliższe kilkanaście miesięcy, jednak obserwuje on, że marże, które były do uzyskania jeszcze pół roku temu, systematycznie wzrastają, a ten trend raczej się utrzyma.

  • domek stek 2011-11-02 17:12:43
    Liczba nowoczesnych biurowców jakie powstały w ostatnim czasie jest szokująca, a szczególnie w stolicy. Zaskakujący jest rozmach z jakim powstało Business Park Marywilska na Żeraniu. Dawno nie widziałem tak nowoczesnego biurowca. Polski biznes podąża w odpowiednim kierunku
  • inwestor 2011-10-10 20:12:16
    BBIDEV ma najlepszy portfel na warszawskim rynku w tym segmencie

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA