PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polskie firmy technologiczne coraz bardziej istotne

  • Autor: Propertynews.pl
  • 29 paź 2015 07:58

W 16. edycji rankingu Deloitte najszybciej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w Europie Środkowej znalazło się 19 spółek z Polski.

REKLAMA

Na pozycji lidera zestawienia głównego „Technology Fast 50” znalazła się czeska firma Simplity, tuż za nią uplasowała się polska spółka Sky Cash Poland. Trzecia pozycja przypadła zeszłorocznemu zwycięzcy, węgierskiej spółce Szallas.hu. Kategorię „Wschodzące Gwiazdy” zdominowały polskie firmy rozwijające innowacyjne technologie oparte o Big Data i aplikacje na urządzenia mobilne.

W zestawieniu uplasowało się 19 firm z Polski. Aż 12 z nich znalazło się w głównej kategorii „Technology Fast 50”, a 7 w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy”. Na drugim miejscu pod względem liczby spółek w kategorii głównej znalazła się Rumunia z dziesięcioma firmami. Trzecie miejsce pod tym względem przypadło Chorwacji z ośmioma podmiotami. Poza tym w kategorii głównej swe miejsce znalazły także przedsiębiorstwa ze Słowacji (5), Czech (5), Węgier (4), Litwy (2) i Serbii (2) i Bułgarii (2).

W tym roku zdecydowano się zmodyfikować kryteria, które musi spełnić firma, aby znaleźć się w rankingu. Najważniejszym z nich jest skrócenie (w kategorii głównej oraz Wielka Piątka) o rok okresu, w którym brane są pod uwagę przychody firm. Wcześniej było to pięć, a obecnie cztery lata. W tym roku badanie dotyczyło więc wyników finansowych osiąganych w latach 2011 – 2014.

Zwycięzcą Deloitte Technology Fast 50 została zajmująca się oprogramowaniem czeska spółka Simplity, która jeszcze w ubiegłym roku zajmowała szóste miejsce w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy”. Na drugim miejscu uplasował się także debiutant - polska spółka Sky Cash Poland z Warszawy, zajmująca się płatnościami mobilnymi. Trzecie miejsce należy do zwycięzcy zeszłorocznej edycji Szallas.hu.

- To niezwykłe, że tegorocznemu rankingowi przewodzi firma, która jeszcze rok temu była zbyt młoda, by znaleźć się w głównym rankingu. To pokazuje, co mogą osiągnąć w krótkim czasie spółki, których usługi doskonale wpiszą się w potrzeby rynku i ducha czasu. Ważne jest jednak także to, by uczestnicy zestawienia utrzymali na tyle dynamiczne tempo wzrostu, które wkrótce pozwoli im znaleźć się w kategorii Wielka Piątka – mówi Adam Chróścielewski, partner Deloitte, Lider programu w Europie Środkowej.

W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze dwie polskie firmy: Netguru (5) oraz Traffic Trends (10).

W głównym rankingu Deloitte Technology Fast 50 znalazło się aż 38 nowych firm, 3 awansowały, 8 spadło, a jedna utrzymała pozycję sprzed roku.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA