PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polskie miasta muszą wreszcie ruszyć w świat

  • Autor: Propertynews.pl
  • 26 wrz 2013 09:41

Polskie miasta muszą wreszcie ruszyć w świat

W celu przyciągnięcia zagranicznych inwestorów polskie miasta muszą zadbać o odpowiednią promocję poza granicami naszego kraju. - Zagraniczna firma nie zainwestuje w miejscu, o którym nigdy nie słyszała - uważają uczestnicy sesji „Biura w regionach" podczas Property Forum 2013.

REKLAMA

- Samorządy mają coraz większą świadomość tego, że należy aktywnie promować się na świecie i konstruować spójne strategie rozwoju miast. Dziś urzędnicy aktywnie pozyskują inwestorów na własną rękę - inaczej, niż to było jeszcze kilka lat temu. Co więcej, swoją szansę zaczynają dostrzegać także mniejsze miasta - uważa Monika Piątkowska, członek zarządu, PAIiIZ.

Uczestnicy sesji są zgodni - jeśli polskie miasta chcą skutecznie rywalizować z zagranicznymi ośrodkami, niezbędna jest skuteczna promocja.

- Należyta promocja jest sprawą bardzo istotną - może przyciągnąć nie tylko deweloperów realizujących projekty biurowe, ale także najemców - uważa Bartosz Pająk z UBM Polska.

- Każdy biurowiec prędzej czy później zostanie sprzedany. Głównym graczem na rynku są jednak zagraniczne fundusze inwestycyjne, które obecnie skupiają się tylko na rozwiniętych regionach. Za funduszami idą firmy, które mogą także tworzyć miejsca pracy. Jeśli jednak takie organizacje nie będą miały pojęcia, że istnieje takie miasto jak Rzeszów czy Białystok, nigdy w nim nie zainwestują i nie stworzą warunków dla jego rozwoju - tłumaczy Pająk.

Źródłem do sukcesu polskich lokalizacji nie jest zatem wyłącznie rozwinięta infrastruktura, dobra lokalizacja, ale także skuteczne podejście do zagranicznych inwestorów, którzy będą w stanie stworzyć w danym ośrodku swoje oddziały czy biura. Wciąż otwartym problemem pozostaje jednak zaangażowanie urzędników w realizację projektów oraz ich właściwe nastawienie do potencjalnych inwestorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA