PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Polskie TFI szykują nowe fundusze nieruchomościowe

  • Autor: Puls Biznesu
  • 27 mar 2014 09:11

Polskie TFI szykują nowe fundusze nieruchomościowe

Pomimo problemów, jakie TFI mają z funduszami nieruchomościowymi tworzonymi w okresach rynkowej hossy, kolejne firmy myślą nad inwestowaniem w tego typu działalność. Na nowy pomysł wpadły: AgioFunds, Altus i Skarbiec - pisze Puls Biznesu.

REKLAMA

Według przedstawicieli rynku głównym problemem, jaki wiąże się z obecnie działającymi funduszami jest fakt, że tworzone były one w czasie rynkowej hossy i miały charakter spekulacyjny. Dlatego dziś wyceny ich certyfikatów są na niskim poziomie, a działalność funduszy m.in. Arki czy Ipopemy była wielokrotnie przedłużana.

Kolejne TFI mają jednak pomysł, jak zacząć zarabiać na polskich nieruchomościach. Chodzi o tworzenie FIZ, które mają inwestować w projekty zarabiające na czynszach - zarówno handlowych, jak i biurowych.

Według przedstawicieli TFI zyski z takiej działalności mogą wynosić nawet 8-10 proc. w skali roku. Dodatkowo powodzenie tego typu projektów mogą zapewnić m.in. niskie ceny nieruchomości, a także niskie stopy procentowe zachęcające banki do wchodzenia w inwestycje.

Problemem dla TFI pozostaje jednak kwestia znalezienia podmiotu, które moża zarządzać portfelem nieruchomościowym. Towarzystwa muszą także przygotować projekt, który uniknnie kłopotów z jakimi borykają się obecne już fundusze. Potrzebna jest dogłębna analiza, która pozwoli na uniknięcie potencjalnych problemów wynikających ze zmian trendów rynkowych. 

Jak wynika z informacji Pulsu Biznesu, oferta firm AgioFunds, Altus i Skarbiec będzie niepbliczna i skierowana do maksymalnie 149 podmiotów. Skarbiec chce jednak wprowadzić certyfikaty na giełdę. Z kolei Altus TFI przygotowuje projekt z horyzontem 5-7 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ugier 2014-03-30 18:18:24
    Ja tam mam złożone stosunkowo bezpiecznie, bo w Idei Obligacji, a i tak ten zysk jest znacznie większy niż miałbym np. z lokaty.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA