PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Portfel Erbudu rośnie jak na drożdżach

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 maj 2017 07:50

Portfel Erbudu rośnie jak na drożdżach Dariusz Grzeszczak

Portfel Grupy Erbud, jednej z 5 największych grup budowlanych w Polsce, na koniec marca 2017 r. wyniósł 2 031 mln zł, w tym 1 351 mln zł na 2017 r. Zarząd Grupy jest zadowolony przede wszystkim z jakości portfela pod względem marż na poszczególnych projektach.

REKLAMA

Grupa ERBUD odnotowała nieznaczny spadek przychodów, które w I kwartale 2017 r. wyniosły 344,1 mln zł i były o 6,49 proc. niższe od odnotowanych za I kw. 2016. Po oczyszczeniu sprzedaży za I kwartał roku ubiegłego ze sprzedaży realizowanej przez sektor deweloperski, sprzedaż w omawianym okresie jest na poziomie roku ubiegłego (341,8 mln zł).

Najistotniejszym czynnikiem, kształtującym poziom wyników I kwartału br. oraz marż było dalsze przesunięcie realizacji kilku dużych kontraktów w Polsce i za granicą, a tym samym odsunięcie w czasie ich rozliczania. Dodatkowo wpływ na wynik brutto i netto miały wysokie koszty finansowe wynikające z różnic kursowych związanych z wyceną aktywów krótkoterminowych.

Wpływ na wyniki za analogiczny okres ubiegłego roku miały: sprzedaż biurowca przy ul. Puławskiej i nieruchomości w Toruniu na łączną kwotę 3,7 mln zł oraz częściowe rozliczenie projektu inwestycyjnego realizowanego przez spółkę zależną GWI tj. 1,9 mln zł.

Zysk na działalności operacyjnej EBIT w I kw. 2017 uległ zmniejszeniu do poziomu 3,9 mln zł. Zmianie uległa także rentowność – odnotowano spadek marży operacyjnej (EBIT) o 2,22 p.p. do poziomu 1,15 proc.; marży brutto – o 2,88 p.p. do poziomu 0,1 proc. oraz marży netto o 2,21 p.p. do poziomu 0,03 proc.

Satysfakcjonujący i perspektywiczny portfel Grupy ERBUD to efekt zbudowania bardzo dobrych relacji z kluczowymi partnerami i realizowania wizji silnej Grupy Kapitałowej. Grupę ERBUD wyróżnia również bezpieczny poziom zadłużenia oraz stabilny poziom gotówki oscylujący na poziomie141,4 mln zł. W omawianym okresie w etap intensywnej realizacji weszła inwestycja Galeria Młociny o wartości 534,6 mln zł.

I kwartał 2017 r. zamknęliśmy z mniejszymi niż planowano zyskami. To efekt przesunięcia realizacji i rozliczania kilku istotnych kontraktów: Galerii Młociny, Hotelu Hampton by Hilton wraz z łódzkim biurowcem przy Piotrkowskiej 155 a także przesunięcia przetargów, jak i podpisywania kontraktów, w budownictwie energetycznym. Oczekujemy powrotu do poziomu marż z ub. r. w kolejnych kwartałach 2017 roku – mówi Dariusz Grzeszczak, prezes Erbud.

- Zamykając I kwartał br. utrzymaliśmy dobrą pozycję gotówkową, odnotowaliśmy 27 proc. wzrost przychodów w segmencie kubaturowym w kraju, a nasz portfel zamówień cały czas pozwala selektywnie podchodzić do nowych zapytań ofertowych – dodaje Dariusz Grzeszczak.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA