PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Posejdon startuje z przemianą. Zaglądamy na plac budowy

  • Autor: Propertynews.pl
  • 03 lip 2017 16:02

Posejdon startuje z przemianą. Zaglądamy na plac budowy Posejdon

Pierwszy z czterech żurawi wieżowych stanął na placu budowy Posejdona w Szczecinie. W ciągu dwunastu miesięcy powstanie tu 9 kondygnacji liczącego prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni kompleksu.

REKLAMA

Przygotowania do instalacji pierwszego, wysokiego na 55 metrów żurawia, trwały przez cały tydzień. Do ostatniej chwili nie było pewne, czy pogoda pozwoli na ustawienie konstrukcji, bez której niemożliwe byłoby sprawne prowadzenie prac. Czwartkowa burza i potężne opady – w jedną dobę w Szczecinie spadła niemal miesięczna norma deszczu – stawiały całą operację pod znakiem zapytania.

Prace rozpoczęły się w sobotę o świcie. Podmokły teren i wiejący wiatr nie ułatwiały zadania. Mimo to o zmroku dźwig był już gotowy do pracy. Kolejne trzy żurawie zostaną zamontowane w przeciągu miesiąca. Dwa z nich będą wyższe – na samym szczycie liczyć będą 68 metrów. Każdy udźwignie od 3 do 6 ton w zależności od umieszczenia ładunku. Przez kolejny rok pracować będą niemal bez przerwy, na stałe wpisując się w krajobraz głównego placu budowy w centrum Szczecinie.

To drugi etap prac przygotowawczych. Dotychczas wykonano głęboki na 10 metrów wykop, zabezpieczony ścianą szczelinową, a także przystąpiono do robót żelbetowych związanych z wykonaniem fundamentów budynku i elementów konstrukcyjnych dwóch podziemnych kondygnacji parkingu.

- W istocie Posejdon jest już dużo, dużo głębiej – mówi Wojciech Lis, kierownik budowy. – Trwają prace nad 48 odwiertami sięgającymi 300 metrów w głąb gruntu. Instalujemy pompy, które pozwolą, by w 80 procentach Posejdon sam produkował zużywane ciepło i chłód. To jeden z największych takich komercyjnych obiektów w tej części Europy. Już we wrześniu będziemy gotowi z tzw. „poziomem zero”.

Inwestor, spółka Porto, planuje oddanie Posejdona do użytku w drugiej połowie 2019 roku. Dzięki przebudowie istniejącego obiektu i dobudowaniu nowej części, cały kompleks liczyć będzie prawie 50 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. 20 tysięcy metrów na ośmiu kondygnacjach zajmie część biurowa z jednym z największych dostępnych na polskim rynku pięter o powierzchni ponad 3 600 mkw. Hotele Courtyard i Moxy należące do największej na świecie sieci Marriott łącznie liczyć będą 254 pokoje,a centrum kongresowe będzie miejscem wydarzeń dla blisko tysiąca osób. Dwie najniższe kondygnacje liczące łącznie ponad 3 000 mkw. przeznaczone są na handel i usługi – swoje obiekty otworzą tu Lidl i Super-Pharm. Dodatkowo w obiekcie znajdą się fitness, kantyna i restauracje.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA