PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Postawmy na Wolę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 30 wrz 2014 13:15

Postawmy na Wolę

Przy ul. Karolkowej w Warszawie jeszcze kilka lat temu stała dawna fabryka Philips, czyli Zakłady Wytwórcze Lamp Elektrycznych im. Róży Luksemburg. Dziś na tej działce stoją trzy biurowce, a czwarty jest w fazie wykańczania wnętrz. Z architektem Mariuszem Ścisło rozmawiamy o funkcjach jakie ma i jakie może mieć ten fragment warszawskiej Woli.

REKLAMA

Łączenie funkcji biurowej i mieszkaniowej blisko siebie jest według architektów, ale i deweloperów, najlepszym rozwiązaniem na to, aby dzielnice nie stawały się monokulturowe.

- Nie przeszkadzają one sobie w funkcjonowaniu, a jednocześnie sprawiają, że dzielnica jest żywa, że ulice żyją. Wówczas również funkcje usługowe, usytuowane w parterach budynków biurowych mogą działać do późnego wieczora, jako kawiarnie, punkty usługowe, sklepy. Taką szansę ma w tej chwili Wola - mówił w rozmowie z Propertydesign.pl architekt Mariusz Ścisło, prezes SARP i założyciel pracowni FS&P Arcus. -

Przykładem może być kwartał ulic: Karolkowa, Grzybowska, Przyokopowa, Hrubieszowska. Jestem jednym z projektantów obiektów, które tam powstały - zrealizowanego już Concept Tower i powstającego jeszcze kompleksu biurowego Karolkowa Business Park. Byłem świadkiem rewitalizacji terenów postindustrialnych na Woli - mówił architekt.

Na wspomnianym kwartale ulic funkcjonują także dwa inne biurowce - Wola Center projektu Stefana Kuryłowicza i Grzybowska 81 projektowana przez Grupa 5 Architekci. Mimo to na działce jest jeszcze miejsce na kolejne budynki. Według prezesa SARP dobrze byłoby ulokować tam budynek mieszkalny.

Przeczytaj więcej na Propertydesign.pl

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA