PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Postępują prace przy budowie biurowca Bałtyk

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 kwi 2015 08:25

Postępują prace przy budowie biurowca Bałtyk Bałtyk

Trwa budowa biurowca Bałtyk w Poznaniu. W tym momencie postępują prace przy kondygnacjach podziemnych.

REKLAMA

Codziennie na placu budowy pracuje teraz około pięćdziesięciu osób, głównie operatorów ciężkiego sprzętu. Prace budowlane trwają codziennie od 6:00 do 22:00. Kiedy jesienią 2016 roku zaczną się prace wykończeniowe pracowników ekip różnych branż będzie zapewne kilkakrotnie więcej.

Budowa, która rozpoczęła się w listopadzie teraz wkroczyła w ważny, choć trudny etap. Pod koniec zeszłego roku wykonano fundamenty palowe, wiercone z poziomu gruntu. Potem należało wykonać ściany szczelinowe, które zabezpieczają wykop i będą stanowić element fundamentu. Następnie należało je rozeprzeć, żeby nie złożyły się pod naporem gruntu, wybrać ziemię do poziomu minus 8,40 metra i założyć strop rozporowy.

– Dalsze głębienie wykonamy właściwe metodą górniczą, czyli koparkami będziemy się wkopywać na głębokość czternastu metrów – komentuje Tomasz Cyprysiak – kierownik projektu z ramienia głównego wykonawcy.

Niedługo na teren budowy wjadą ciężarówki z 250 m³ betonu. Za chwilę pojawi się też na placu pierwszy dźwig. Do „poziomu zero” budowa powinna dotrzeć jeszcze na początku tej jesieni. Od momentu, kiedy koparki osiągną zakładany cel wgłębienia rozpocznie się budowa w tradycyjnym rozumieniu tego słowa – Bałtyk zacznie się wznosić i „wychodzić z ziemi”. Osiągnięcie stanu surowego budynku planowane jest na końcówkę pierwszego kwartału 2016 roku.

Podczas tworzenia wykopów i fundamentów palowych wciąż odnajdywane są pozostałości po fundamentach dawnego Kina Bałtyk. PORR – generalny wykonawca budynku jest jednak w stałym kontakcie z archeologiem na wypadek odnalezienia czegoś wyjątkowo cennego. Do tej pory, oprócz starych i zniszczonych fundamentów, odnaleziono trzy nieczynne gazociągi, które każdorazowo należy zgłaszać odpowiednim służbom. Kilka razy natrafiono także na sieci teletechniczne – niektóre zostały przecięte i uszkodzone ponieważ nie były zinwentaryzowane

Do tej pory budowa przebiega bez zakłóceń i zgodnie z harmonogramem.

Do zbudowania budynku potrzebne będzie ok. 2500 ton stali zbrojeniowej i 23 000 m3 betonu do „wlania” w cały budynek i stworzenia jego konstrukcji, nie licząc betonu, który potrzebny będzie do stworzenia jego fasady. Potrzebne też będzie ok. 100 tirów z dostawą szkła, z którego powstanie elewacja.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA