PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Postępują prace przy inwestycjach Grupy PHN

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 lut 2013 14:15

Grupa PHN jest w trakcie realizacji inwestycji biurowych w Warszawie przy ul. Foksal i Rakowieckiej oraz przedsięwzięcia joint-venture z deweloperem magazynowym Segro we Wrocławiu - wymienia w rozmowie z Propertynews.pl prezes PHN-u, Wojciech Papierak.

REKLAMA

W ten sposób prowadzona jest restrukturyzacja portfela nieruchomości Grupy PHN. - Będą to działania w dwóch kierunkach - zbycie części portfela, która nie pasuje do naszej działalności. Jest to ok. 90 nieruchomości wartych 700 mln zł. Proces ten zostanie rozłożony na kilka lat, gdyż nie jesteśmy pod presją rynku czy braku gotówki. Z drugiej strony będziemy realizować plan inwestycyjny. Ten proces już się rozpoczął - wyjaśnia Wojciech Papierak.

Jednocześnie Skarb Państwa zajmuje się poszukiwaniem inwestora strategicznego Grupy. - Proces ten ma się zakonczyć przed upływem 2013 roku - dodaje prezes Grupy PHN

Jak informowalismy, inwestycja Grupy PHN przy ulicy Foksal 10 A w Warszawie powstaje na gruncie o powierzchni 0,2 ha. Siedmiokondygnacyjny biurowiec w standardzie klasy A zaoferuje blisko 3,3 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Mermaid Construction i GEOComp. Budowa rozpoczęła się w lipcu 2012 r., a jej ukończenie przewiduje się na 2014 r.

Projekt przy ul. Rakowieckiej 19, o powierzchni 1820 mkw., zlokalizowany na Starym Mokotowie, to kameralny budynek biurowy zachowujący historyczny charakter. Został wybudowany w dwudziestoleciu międzywojennym i jest pod ochroną konserwatora zabytków. W chwili obecnej jest w trakcie remontu i zostanie oddany do użytku w 2013 roku.  

Z kolei pod Wrocławiem Grupa PHN SA i Segro zrealizują projekt typu joint venture. W ramach przedsięwzięcia brytyjski deweloper wybuduje nowoczesny obiekt magazynowo-logistyczny o powierzchni użytkowej ok. 43 tys. mkw. Łączna powierzchnia terenu należącego do Grupy PHN wynosi ok. 30 ha.

13 lutego Polski Holding Nieruchomości zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W kilka godzin po otwarciu giełdy jej akcje zdrożały o ponad 5 proc. - Bardzo się cieszymy, że jesteśmy już spółką notowaną na GPW. Kurs akcji spółki rośnie, z czego jesteśmy dumni - podsumowuje Wojciech Papierak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA