PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Postindustrialne tereny zmieniają się w biznesowe hot-spoty

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 paź 2013 09:08

Postindustrialne tereny zmieniają się w biznesowe hot-spoty

Potencjał Warszawy tkwi m.in. w rewitalizacji licznych, postindustrialnych terenów inwestycyjnych położonych w różnych dzielnicach miasta, które szybko zmieniają się w tak zwane biznesowe hot-spot stolicy - uważa Jarosław Zagórski, Commercial and Business Development Director, Ghelamco.

REKLAMA

- Aktualnie powodzeniem cieszą się Mokotów i okolice Służewca, a także zachodnia część miasta - Wola, w kierunku której już od kilku lat przesuwa się centrum, na co wpływ ma również powstawanie drugiej linii metra - dodaje Jarosław Zagórski.

Dyrektor Ghelamco twierdzi, iż Warszawa pozostaje najlepiej prosperującym rynkiem w kraju. Siła stolicy tkwi przede wszystkim w jej położeniu, a do szybkiego rozwoju miasta przyczyniają się: dobra, w porównaniu z innymi krajami strefy euro, sytuacja makroekonomiczna, łatwy dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej, stosunkowo niskie koszty pracy i ciągły rozwój infrastruktury miejskiej. - Wszystko to sprawia, że Warszawa zwiększa swój potencjał inwestycyjny, przez co zachęca przedsiębiorców do lokowania swoich środków i zwiększania aktywności biznesowej - wyjaśnia.

Zdaniem Zagórskiego, duży potencjał dla rynku nieruchomości biurowych leży w przedsiębiorstwach, które rozwijają się lub, w wyniku sytuacji gospodarczej, łączą, przejmują i konsolidują. Chcąc zoptymalizować koszty i zwiększyć funkcjonalność, decydują się na nową siedzibę i w rezultacie generują popyt na powierzchnie biznesowe.

Dyrektor Ghelamco uważa, iż kondycja rynku nieruchomości biurowych w Polsce jest stabilna. - Patrzymy w przyszłość optymistycznie i prognozujemy, że ten sektor pozostanie jednym z bardziej perspektywicznych - zaznacza i jednocześnie dodaje, iż w dłuższej perspektywie wszystko będzie uzależnione od tego, co wydarzy się w Europie. - Sytuacja makroekonomiczna w regionie wpływa bezpośrednio m.in. na strategiczne decyzje firm, w tym decyzje o zmianie lokalizacji biur oraz finansowanie nowych projektów komercyjnych przez instytucje finansowe, które znacznie zaostrzyły politykę kredytową. Tu jednak warto zauważyć, że mimo widocznych utrudnień w tym w zakresie, sytuacja w Warszawie jest optymistyczna, a dowodem na to jest zdobyte przez nas, rekordowe w historii polskiego rynku, finansowanie na realizację kompleksu Warsaw Spire w wysokości 904 mln zł - podsumowuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA