PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Potężna umowa giganta nowych technologii. Tym razem czas na Gdańsk

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lis 2016 17:29

Potężna umowa giganta nowych technologii. Tym razem czas na Gdańsk Tryton Business House

Intel - światowy lider branży nowoczesnych technologii specjalizujący się w produkcji procesorów i rozwiązań informatycznych – wynajął w biurowcu Tryton Business House blisko 10 000 mkw. W procesie poszukiwania powierzchni firmę Intel wspierali eksperci z CBRE.

REKLAMA

- Umowa ze światowym liderem nowoczesnych technologii, czyli firmą Intel, to dla nas prawdziwy powód do dumy. To największa transakcja w dotychczasowym procesie komercjalizacji naszego biurowca. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak wymagająca firma wybrała Tryton Business House na swoją siedzibę. Cieszy nas również fakt, że Intel jest kolejnym najemcą z branży nowoczesnych usług i technologii obecnym w Trytonie. Wskaźnik wynajmu naszej inwestycji wynosi już blisko 80 proc. Pozwala nam to optymistycznie patrzeć w przyszłość jeśli chodzi o działalność Echo Investment w Trójmieście – mówi Kornelia Łukaszewska, odpowiadająca za komercjalizację gdańskiego Trytona.

W negocjacjach z Echo firmę Intel reprezentował Mariusz Wiśniewski, szef trójmiejskiego oddziału CBRE.

- Podpisana umowa pomiędzy Echo Investment a Intel Technology Poland jest na trójmiejskim rynku biurowym największą transakcją tego roku. Był to bardzo sprawny i szybki proces nastawiony przede wszystkim na zapewnienie elastyczności umowy najmu. Nasz klient posiada znaczny potencjał, z tego powodu zabezpieczenie różnych wariantów jego rozwoju było najistotniejszym elementem negocjacji. W tym zakresie bardzo wysoko oceniam zaangażowanie w proces prawników będących po stronie Intela, czyli kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak. Z naszego punktu widzenia transakcja ta jasno wskazuje, że trendem w zachowaniu dużych najemców w najbliższych latach w Trójmieście będzie poszukiwanie miejsca na rozwój blisko istniejącej infrastruktury, takiej jak rozbudowany transport publiczny i bogata oferta usługowa a więc w tradycyjnym centrum miasta. Sam rynek trójmiejski zdecydowanie wszedł w tym roku w fazę rynku dojrzałego, nadal atrakcyjnego dla inwestycji z branży SSC/BPO, gdzie możemy zaobserwować co raz więcej dużych transakcji związanych nie tylko z nowymi inwestycjami ale też z relokacją i konsolidacją – powiedział Mariusz Wiśniewski, Senior Associate Director, CBRE w Gdańsku.

Tryton Business House został oddany do użytku w I półroczu 2016. Obiekt oferuje ok. 22 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej najwyższej klasy i wyróżnia się lokalizacją – przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich, blisko ścisłego centrum miasta, z szeroki dostępem do środków transportu publicznego. Obiekt może się pochwalić zielonym certyfikatem BREEAM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA