PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Potężna umowa na krakowskim rynku biurowym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 kwi 2016 10:14

Potężna umowa na krakowskim rynku biurowym Enterprise Park (materiały inwestora)

Aon, świadcząca usługi m.in. w zakresie zarządzania ryzykiem, wynajęła powierzchnię w kompleksie Enterprise Park w Krakowie. Przeprowadzka pozwoli skonsolidować krakowskie biura firmy.

REKLAMA

Firma wynajęła prawie 11 tys. mkw. w powstającym budynku E kompleksu Enterprise Park w Krakowie. Umowę z opcją ekspansji na kolejne 6 tys. mkw. zawarto na 10 lat. Najemcę w procesie negocjacji reprezentowała firma CBRE.

Aon jest światowym liderem w zarządzaniu ryzykiem, pośrednictwie ubezpieczeniowym i reasekuracyjnym a także doradztwie i outsourcingu w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim. Na całym świecie zatrudnia ponad 72 tys. pracowników i obsługuje klientów w ponad 120 krajach, oferując im innowacyjne i efektywne rozwiązania oraz wiodące w tym sektorze zasoby i techniczną ekspertyzę.

- Wybraliśmy Enterprise Park ze względu na jego dogodną lokalizację i elastyczną powierzchnię. Przeprowadzka do kompleksu pozwoli skonsolidować nasze krakowskie biura, ułatwi współpracę i zarządzanie pracownikami oraz umożliwi dalszą ekspansję i rozwój biznesu – powiedział Paul Crayford, dyrektor ds. Strategii i Transakcji na Europę, Środkowy-Wschód i Afrykę w AON.

- Kraków pozostaje najbardziej atrakcyjnym miastem w Polsce dla sektora outsourcingu. Dane liczbowe potwierdzają ten potencjał: w 2015 roku wynajęto ponad 180 tysięcy mkw. powierzchni biurowej, natomiast 200 tysięcy mkw. pozostawało w budowie. Najemców do Krakowa przyciąga nie tylko wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza, ale również klimat biznesowy miasta i wysoka jakość życia. Co raz więcej firm decyduje się wybór tej lokalizacji, natomiast te które prowadzą operacje biznesowe w Krakowie są zainteresowane dalszym rozwojem biznesu w mieście – powiedział Kamil Tyszkiewicz, zastępca dyrektora, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE.

Kompleks Enterprise Park mieści się w południowej części Krakowa. Projekt składa się obecnie z czterech w pełni wynajętych biurowców klasy A o łącznej powierzchni niemal 36 000 mkw. Dwa kolejne budynki: E (15 600 mkw.) oraz F (10 900 mkw.) pozostają w budowie, której zakończenie zaplanowane jest na 2017 rok.

- Enterprise Park to jedna z najlepszych lokalizacji w Krakowie dla dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw. Wysoki standard oferowanej przestrzeni, zaawansowane rozwiązania techniczne i proaktywne podejście do zarządzania kompleksem sprawiają, że zarówno obecni jak i nowi najemcy obdarzają nas niesłabnącym zaufaniem - powiedziała Marta Wybrańska, Leasing Director w Avestus Real Estate.

Podczas negocjacji firmie Avestus Real Estate (współwłaściciel kompleksu) doradzał Piotr Grzonek z kancelarii DPPA Legal, zaś firmie Aon - Joanna Winter-Szymańska z kancelarii Crido Legal Real Estate.

Nowe budynki, tak jak wcześniejsze fazy kompleksu, spełniać będą restrykcyjne standardy ekologiczne oraz zostaną poddane certyfikacji środowiskowej w systemie BREEAM. Do dyspozycji najemców i ich gości będzie również w sumie 1370 miejsc parkingowych.

Projekt architektoniczny wszystkich budynków opracowany został przez DDJM Biuro Architektoniczne. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo. Od maja 2015 roku na mocy umowy joint venture Enterprise Park jest własnością Tristan Capital Partners i Avestus Real Estate.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA