PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powierzchnia biurowa w Bydgoszczy wzrośnie o blisko 25 proc.

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 kwi 2015 17:20

Powierzchnia biurowa w Bydgoszczy wzrośnie o blisko 25 proc. Immobile K3

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy przyspiesza. Eksperci spodziewają się, że w przyszłym roku podaż wysokiej klasy powierzchni biurowych w mieście dynamicznie wzrośnie w związku z nowymi inwestycjami budowalnymi.

REKLAMA

W ostatnich latach Polska stała się liderem pod względem wielkości zatrudnienia w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu nie tylko w Europie, ale i na  świecie. Intensywny rozwój branży BPO/SSC sprawił, że w szybkim tempie zwiększa się zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię biurową. W 2014 w budowie znajdowały się budynki o łącznej powierzchni 1,2 mln mkw. Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości komercyjnych dotyczy nie tylko największych ośrodków, takich jak Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław czy Poznań. Swoją infrastrukturę rozbudowują również  mniejsze miasta, które coraz śmielej zaznaczają swoją obecność na inwestycyjnej mapie kraju.

Bydgoszcz to ósme pod względem wielkości miasto w Polsce położone w trójkącie między Warszawą, Poznaniem i Trójmiastem na przecięciu ważnych dróg krajowych oraz kolejowych. Port lotniczy, doskonałe zaplecze kadrowe i stosunkowo niskie koszty prowadzenia biznesu sprawiają, że coraz chętniej lokują się tutaj firmy z sektora BPO/SSC. Miasto wyraźnie wyczuło tendencje rynkowe, czego dowodem jest zainicjowana w zeszłym roku kampania „Bydgoszcz otwarta na outsourcing” oraz trwająca rozbudowa infrastruktury biurowej.

Chociaż liczba najemców sektora BPO/SSC w Bydgoszczy jest stosunkowa mała w relacji do największych ośrodków outsourcingu w Polsce, takich jak Kraków czy Wrocław, obserwujemy stopniowy wzrost aktywności wśród bydgoskich przedsiębiorstw działających w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, które obecnie zatrudniają łącznie ok. 5.000 osób – mówi Joanna Mroczek, dyrektor marketingu i badań rynku CBRE.

Ze względu na rozwój sektora BPO/SSC w szybkim tempie zwiększa się zapotrzebowanie na nowoczesną powierzchnię biurową, w szczególności klasy A, której do tej pory w Bydgoszczy brakowało. Lokalni deweloperzy dostrzegli potrzebę rynku i obecnie w budowie znajdują się nieruchomości komercyjne o łącznej powierzchni 9 210 mkw. Plany deweloperów zakładają realizację na terenie miasta nowoczesnych, dużych kompleksów biurowych klasy A. Przykładem tego typu inwestycji jest Riverside Business Centre (spółki Arkada Invest), Immobile K3 oraz Fordońska Business Centre. W planach jest również dalsza rozbudowa kompleksu Biznes Park Kraszewskiego, Makrum Office czy Galeria Kwadrat. W tym roku całkowita powierzchnia biur w Bydgoszczy przekroczy 50 000 mkw., z czego ponad 35 000 mkw. stanowić będą przestrzenie klasy A i B+. Rozwój infrastruktury sprawia, że prognozowana podaż powierzchni biurowej w Bydgoszczy 2016 roku ma wzrosnąć ponad trzykrotnie w stosunku do roku poprzedniego.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA