PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powierzchnia biurowa w Krakowie przekroczy mln mkw. w 2017 r.

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 lut 2016 10:22

Od kilku lat Kraków jest liderem na rynku powierzchni biurowej wśród miast regionalnych w Polsce. W 2017 r. jej poziom powinien przekroczyć 1 mln mkw. Jakie działania są potrzebne, aby utrzymać tę pozycje i zapewnić miastu nowych inwestorów tłumaczy - Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills.

REKLAMA

W roku 2015 na rynku biurowym w Krakowie odnotowano rekordową liczbę transakcji i bardzo niski wskaźnik pustostanów. To co jest teraz największym wyzwaniem, to walka o talenty i zapewnienie wystarczającej liczby pracowników dla sektora BPO i centrów usług wsparcia dla biznesu.

- Z jednej strony potrzebna jest promocja Krakowa w Polsce, aby przyciągnąć pracowników z innych miast, bo krakowskie uczelnie mogą nie nadążyć za popytem. Z drugiej strony ważne jest promowanie Krakowa wśród inwestorów na arenie międzynarodowej, bazując na argumentach nie tylko związanych z kulturą i turystyką, ale stricte biznesowych, pokazujących sukcesy tego miasta – uważa Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills.

Przekroczenie historycznej granicy 1 mln mkw. powierzchni biurowej  powinno nastąpić na początku 2017 r. Zdaniem Tomasza Burasa, jeśli miasto będzie dbało o funkcjonujące już firmy i skutecznie wypromuje się za granicą może pozyskiwać coraz więcej inwestorów i bronić swojej pozycji przez wiele lat.

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA