PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powierzchnia biurowa w Krakowie przekroczy mln mkw. w 2017 r.

  • Autor: propertynews.pl
  • 11 lut 2016 10:22

Od kilku lat Kraków jest liderem na rynku powierzchni biurowej wśród miast regionalnych w Polsce. W 2017 r. jej poziom powinien przekroczyć 1 mln mkw. Jakie działania są potrzebne, aby utrzymać tę pozycje i zapewnić miastu nowych inwestorów tłumaczy - Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills.

REKLAMA

W roku 2015 na rynku biurowym w Krakowie odnotowano rekordową liczbę transakcji i bardzo niski wskaźnik pustostanów. To co jest teraz największym wyzwaniem, to walka o talenty i zapewnienie wystarczającej liczby pracowników dla sektora BPO i centrów usług wsparcia dla biznesu.

- Z jednej strony potrzebna jest promocja Krakowa w Polsce, aby przyciągnąć pracowników z innych miast, bo krakowskie uczelnie mogą nie nadążyć za popytem. Z drugiej strony ważne jest promowanie Krakowa wśród inwestorów na arenie międzynarodowej, bazując na argumentach nie tylko związanych z kulturą i turystyką, ale stricte biznesowych, pokazujących sukcesy tego miasta – uważa Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills.

Przekroczenie historycznej granicy 1 mln mkw. powierzchni biurowej  powinno nastąpić na początku 2017 r. Zdaniem Tomasza Burasa, jeśli miasto będzie dbało o funkcjonujące już firmy i skutecznie wypromuje się za granicą może pozyskiwać coraz więcej inwestorów i bronić swojej pozycji przez wiele lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA