PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Powstaje centrum usług biznesowych w Przemyślu

  • Autor: PAP
  • 22 paź 2014 16:05

W Przemyślu powstanie centrum usług biznesowych (call center) Grupy Kapitałowej Loyd. Do końca roku pracę znajdzie 40 osób, docelowo zatrudnionych ma tam zostać ok. 220.

REKLAMA

Jak poinformował PAP dyrektor zarządzający Sales Concept, spółki należącej do Grupy Kapitałowej Loyd Cezary Lewiński, osoby pracujące w centrum zatrudnione będą na stanowiskach konsultantów telefonicznych i liderów zespołów sprzedażowych.

Lewiński podkreślił, że firmie szczególnie zależy na aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, długotrwale bezrobotnych, uczącej się młodzieży oraz osób 50+. "Nasza inwestycja w Przemyślu planowana była z myślą o osobach biernych zawodowo z powodów zdrowotnych i społecznych" - zaznaczył.

Firmie przy rekrutacji pomaga Powiatowy Urząd Pracy w Przemyślu. Jak powiedziała PAP dyrektorka urzędu Iwona Kurcz-Krawiec, w najbliższy wtorek odbędzie się giełda pracy dla osób zainteresowanych zatrudnieniem w call center. "Wśród wymagań, jakie postawiła firma, jest poprawne posługiwanie się językiem polskim w mowie oraz komunikatywność. Liczymy, że zainteresowanie będzie duże" - dodała.

Zaznaczyła, że w powiecie zarejestrowanych jest ponad 10 tys. osób bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosi 18,8 proc. "Dlatego każde miejsce pracy jest ważne, szczególnie że w Przemyślu dawno nie mieliśmy pracodawcy, który oferował prace biurowe" - podkreśliła Kurcz-Krawiec.

Zadowolenia z nowych miejsc pracy, które powstaną w Przemyślu, nie kryje też wiceprezydent miasta Grzegorz Hayder. Jak powiedział PAP, tego rodzaju inwestycje to zachęta dla innych przedsiębiorców, którzy chcieliby zainwestować w Przemyślu.

Dodał, że samorząd rozmawiał z inwestorem od kilku miesięcy. "Głównie pomagaliśmy znaleźć odpowiednią siedzibę na potrzeby centrum usług biznesowych" - zaznaczył wiceprezydent.

Podobne centra jak to w Przemyślu Grupa Kapitałowa Loyd otworzyła już m.in. w Krakowie, Częstochowie czy Bytomiu oraz mniejszych miastach jak Myszków i Krosno.

Jak powiedział Lewicki, ulokowanie centrów w mniejszych ośrodkach wynika ze strategii spółki. "W pewnym momencie uznaliśmy, że w mniejszych miastach potrzeby rynku pracy nie są wcale niższe, dodatkowo zainteresowanie samorządów oraz potencjalnych pracowników taką współpracą jest większe, stąd trafiliśmy do mniejszych ośrodków" - dodał.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA