PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznań to perspektywiczny rynek dla powierzchni biurowej, ale potrzebuje dużych najemców

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 lut 2013 14:56

Poznań to perspektywiczny rynek dla powierzchni biurowej, ale potrzebuje dużych najemców

Poznań to jeden z największych rynków powierzchni biurowej w Polsce i pomimo pewnych trudności, deweloperzy wciąż widzą tu duży potencjał do rozwoju - przekonywali uczestnicy sesji poświęconej rynkowi biurowemu w trakcie konferencji Property Forum Poznań. Szczególnie istotna wydaje się być kwestia znalezienia dużego inwestora, który przyciągnie innych najemców powierzchni biznesowych.

REKLAMA

- Niezmiennie Kraków jest największym rynkiem powierzchni biurowej poza Warszawą, ale niewykluczone, że do 2015 roku Wrocław przejmie prowadzenie. Następne są Trójmiasto i Poznań. Co ciekawe, dziś różnica pomiędzy Poznaniem a Łodzią jest symboliczna - to kilkaset mkw. Do 2015 roku różnica ta zmieni się wyraźnie na korzyść Poznania - tłumaczy Tomasz Buras, dyrektor działu powierzchni biurowych Savills.

Analityk agencji Savills odniósł się także do transakcji na lokalnym rynku powierzchni biurowych. - Poznań w 2012 roku miał bardzo niski wynik, jeśli chodzi o liczbę zawartych transakcji najmu - zaledwie 6. miejsce w kraju. Rok wcześniej było całkiem odwrotnie - wtedy Poznań był tuż za Wrocławiem, na 2. miejscu - wyjaśnia Buras.

Zdaniem uczestników Property Forum Poznań, jest to jedno z bardziej perspektywicznych miast w Polsce dla rozwoju powierzchni biurowych. - Jesteśmy w Poznaniu, dlatego że w latach 90. miasto pomagało nowym inwestorom. Wtedy Poznań pod kątem biznesowym praktycznie nie istniał. Przekonaliśmy miasto do wspólnego przedsięwzięcia i do dziś to przedsięwzięcie jest rozwijane - wyjaśnia prezes zarządu w Andersia Business Centre Sp. z o.o. oraz dyrektor zarządzający, Von der Heyden, Adam Trybusz.

Jak zapewnia Trybusz, Von der Heyden pomimo nowych inwestycji biurowych m.in. w Warszawie, nadal największą uwagę przywiązuje do rynku poznańskiego.

Ze słowami Adama Trybusza zgadza się Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. wynajmu i zarządzania wartością budynków, Skanska Property Poland. - Poznań jest jednym z tych rynków, który ma bardzo duży potencjał. Realizujemy tu jeden z naszych projektów, który obecnie wchodzi w newralgiczny okres - jest już w fazie budowy i zgłasza się do nas coraz więcej najemców. Obserwując tak duże zainteresowanie ze strony najemców, bez wątpienia będziemy chcieli pozostać w Poznaniu na dłużej - zapewnia przedstawiciel Skanskiej.

O planach firmy GTC mówił Jacek Wachowicz, dyrektor ds. wynajmu i sprzedaży, członek zarządu firmy. - W tej chwili GTC ma projekty w większości dużych miast w Polsce. W Poznaniu zrealizowaliśmy jeden z pierwszych projektów poza Warszawą - Budynek Globis powstał już w 2001 roku. Poznań jest obecnie miastem, w którym mamy stosunkowo niewielką podaż powierzchni. Mamy jeden budynek i jeden projekt w trakcie przygotowania. Zrealizujemy go, kiedy uznamy sytuację rynkową za odpowiednią - mówi.

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA