PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznań wciąż na celowniku branży BPO

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 sie 2014 17:58

Poznań wciąż na celowniku branży BPO

Najnowsza analiza Poznania pokazuje, że jest on w czołówce miast, w których rozwija się branża outsourcingowa, a coraz więcej zagranicznych inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, zakłada centra operacyjne na jego terenie.

REKLAMA

Obecnie w Poznaniu działają nie cztery, jak miało to miejsce w lutym tego roku, a sześć firm i organizacji z sektora BPO (Outsourcing Procesów Biznesowych) - usług dla biznesu, wykorzystujących nowe technologie, zaawansowane rozwiązania i specjalistyczną wiedzę - wynika z danych Fundacji Pro Progressio.

Fundacja Pro Progressio w ciągu sześciu miesięcy dwukrotnie poddała analizie miasto Poznań. Z najnowszego raportu Focus On, opublikowanego pod koniec lipca, dowiemy się, co obecnie stolica Wielkopolski oferuje swoim mieszkańcom, czy nadal przyciąga inwestorów i jak rozwija się w niej branża outsourcingowa (BPO).

Najnowsza analiza Poznania pokazuje, że jest on w czołówce miast, w których rozwija się branża outsourcingowa, a coraz więcej zagranicznych inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu, zakłada centra operacyjne na jego terenie. Obecnie w Poznaniu działa nie 4, jak miało to miejsce w lutym tego roku, a 6 firm i organizacji z sektora BPO (Outsourcing Procesów Biznesowych) - usług dla biznesu, wykorzystujących nowe technologie, zaawansowane rozwiązania i specjalistyczną wiedzę.

Zwiększyła się także liczba Centrów Usług Wspólnych (SSC) z 18 w lutym 2014 r. do 22 w lipcu 2014 roku. SSC oparte są na zasadach przeniesienia pewnych obszarów działalności firmy (najczęściej nie podstawowych), poza granice jej macierzystego kraju. W ramach SCC tworzy się najczęściej oddziały IT, finansów, księgowości i obsługi klienta. Wzrosła także liczba firm i organizacji z branży R&D (Badania i Rozwój), w lutym 2014 r. było ich 7, pod koniec lipca 8. W ciągu sześciu miesięcy w stolicy Wielkopolski wzrosła liczba firm i organizacji, należących do amerykańskich inwestorów, z 11 firm i organizacji w lutym 2014r. do 15 firm i organizacji w chwili obecnej. Przybywa także inwestycji polskich z 5 organizacji i firm, na początku tego roku do 7 pod koniec lipca 2014r. Swoje firmy zakładają tu także Brytyjczycy, Niemcy, Francuzi, Japończycy, Holendrzy czy Szwedzi.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA