PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznań wschodzącą gwiazdą sektora BPO/SSC

  • Autor: propertynews.pl
  • 07 gru 2015 11:07

Poznań wschodzącą gwiazdą sektora BPO/SSC Anna Trębicka, Senior Property Negotiator, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE

Rosnąca liczba przedsiębiorstw rozpoczynających działalność w Poznaniu pozytywnie wpływa na kondycję rynku biurowego w mieście. W pierwszych trzech kwartałach 2015 roku w Poznaniu wynajęte zostało ponad 47 tys. mkw. powierzchni biurowej, co stawia Poznań na czwartym miejscu wśród miast regionalnych pod kątem aktywności najemców.

REKLAMA

Poznań jest piątym największym miastem w Polsce, jest to również piąty pod względem wielkości ośrodek akademicki w kraju. Międzynarodowe lotnisko, bliskość granicy z Niemcami a także autostrada gwarantująca bardzo dobre połączenie drogowe z Warszawą i Berlinem stawiają Poznań w silnej pozycji w skali kraju, jak i regionu.

Coraz więcej firm z sektora BPO/SSC przychylnie patrzy na Poznań jako na miejsce lokalizacji swojej siedziby. Potwierdzeniem tego jest wybranie przez firmę OSRAM budynku PGK Centrum II na swoje centrum usług wspólnych. oraz wybór budynku Globis przez firmę A. Schulman i aranżację biura na powierzchni około 1200 mkw.

- Dynamiczny rozwój branży BPO/SSC, który obserwujemy od kilku kwartałów generuje znaczną ilość najemców powierzchni biurowej. Firmy te poszukują powierzchni wysokiej jakości w miastach, które charakteryzują się wykształconą i relatywnie młodą kadrą pracowniczą. Dotychczas wśród rynków regionalnych największą popularnością cieszył się Kraków, Wrocław oraz Trójmiasto, zmiana nastąpiła w tym roku i możemy mówić o Poznaniu jako o wschodzącej gwieździe sektora BPO/SSC. W kolejnych kwartałach spodziewamy się zwiększenia ilości opcji najmu, co dodatkowo podniesie atrakcyjność i konkurencyjność miasta - mówi Anna Trębicka, Senior Property Negotiator, Dział Powierzchni Biurowych CBRE.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • NRTHUK 2015-12-07 22:38:34
    Piąty ośrodek akademicki w kraju?
    Jest Warszawa, Kraków a następnie Wrocław z Poznaniem praktycznie na tej samej pozycji.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA