PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznańska 37, czyli biurowiec nie musi być sześcianem

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 sty 2016 17:04

Poznańska 37, czyli biurowiec nie musi być sześcianem Poznańska 37

Detal architektoniczny fasady, balustrady klatek schodowych, dekoracja snycerska drzwi, marmurowe stopnie oraz zabytkowe podłogi i piece kaflowe to tylko niektóre z restaurowanych obecnie elementów, pochodzącej z XIX wieku kamienicy Poznańska 37.

REKLAMA

Poznańska 37 to unikalna w skali Warszawy kamienica, która jako jedna z nielicznych w stolicy nie uległa zniszczeniu podczas działań wojennych. Będąca pierwotnie własnością warszawskiego kupca Borucha Zyberta, wzniesiona w 1904 roku, po rewitalizacji zaoferuje swoim klientom łącznie 4100 mkw. powierzchni biurowej i handlowo-usługowej, wkomponowanej w wartość historyczną miejsca.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że rewitalizacja tak niezwykłego i ważnego pod względem historycznym budynku to ambitne zadanie. Dlatego chcemy podkreślić, że prace budowlane i restauracyjne prowadzone są zgodnie ze ścisłymi wytycznymi konserwatora zabytków, a historyczne elementy po rewitalizacji otrzymają swój pierwotny wygląd i powrócą na swoje miejsce – mówi członek zarządu Icon Real Estate Bartosz Puzdrowski.

W trosce o zachowanie wyjątkowego historycznego charakteru nieruchomości, odrestaurowanie i dostosowanie zabytku do współczesnych wymogów technicznych zostało powierzone pracowni architektonicznej FS&P Arcus, na której czele stoi Mariusz Ścisło – Prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich..

Zarówno sama fasada budynku jaki i jego wnętrza zachowały wiele cennych elementów oryginalnej bryły, wystroju i wyposażenia. Odrestaurowywane są m.in. detale architektoniczne fasady, dekoracja przejazdu bramowego (przedstawiająca sceny morskie i personifikacje wiatrów), żeliwne odboje po obu stronach przejazdu, klatka schodowa z marmurowymi stopniami schodów i żeliwnymi balustradami, drzwi wejściowe do lokali z bogatą dekoracją snycerską, a także dekoracja sztukatorska wewnątrz lokali. Nauwagę zasługuje renowacja pieca, będącego inspiracją dla jednego z wierszy poety Mirona Białoszewskiego, który przez 13 lat mieszkał i tworzył w kamienicy przy ulicy Poznańskiej 37.

- Zabytkowy piec po renowacji będzie pełnić funkcję dekoracyjną. Prace renowacyjne powierzono artystom, którzy zajmują się konserwacją ceramiki. Piec, który znajdował się w mieszkaniu samego Mirona Białoszewskiego. Zostanie wyeksponowany w holu głównym budynku i opatrzony stosowną tablicą z informacją o poecie i pisarzu, tak by podziwiać go mogli nie tylko najemcy, ale wszyscy mieszkańcy Warszawy, miłośnicy zabytków oraz twórczości Białoszewskiego – dodaje Bartosz Puzdrowski.

Proces komercjalizacji kamienicy już się rozpoczął. Budynek zostanie oddany do użytku w II kwartale 2017 r.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Paribas Real Estate Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA