PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznański biurowiec z prestiżową nagrodą

  • Autor: PAP
  • 10 lis 2017 10:56

Poznański biurowiec z prestiżową nagrodą Fot. materiały prasowe

Projekt biurowca przy ul. Za Bramką w Poznaniu otrzymał Nagrodę im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną 2016 roku.

REKLAMA

Nagroda im. Jana Baptysty Quadro przyznawana jest od 1999 roku przez prezydenta Poznania za szczególne i wartościowe dokonania twórcze w zakresie architektury oraz kształtowanie przestrzeni i klimatu miasta.

Gala wręczenia nagrody odbyła się w czwartek w poznańskim ratuszu.

- Zwycięski obiekt zyskał poparcie za atrakcyjną, pozbawioną kompleksów i współczesną formę architektoniczną. Doceniliśmy go również za jego komplementarność, gdzie oprócz biur pojawia się wielokondygnacyjny garaż, zaś w parterze budynku wykreowano przestrzeń usług, która ożywiła martwą dotąd ulicę - podkreślił zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski.

Dla kapituły przyznającej nagrodę, ważną kwestią była jest także przestrzeń publiczna, którą utworzono między biurowcem a znajdującym się nieopodal budynkiem Poznańskiego Centrum Świadczeń. Znajduje się tam obecnie mały zaułek z zielenią i oryginalną małą architekturą.

- Tym samym, oprócz nowych miejsc pracy, poprawiła się estetyka przestrzeni miejskiej oraz zachowano miejsce przyjazne dla przyrody - zaznaczał Wudarski.

Kapituła podkreśliła również, że liczy się zarówno dobrze zorganizowana przestrzeń, ale jednocześnie wartościowa architektura. - Wszystko to jest oceniane przez mieszkańców, jak i turystów odwiedzających stolicę Wielkopolski - podkreślono w trakcie czwartkowej uroczystości.

Architekt Marcin Kościuch z pracowni Ultra Architects podkreślił, że projektując biurowiec, architekci kierowali się zasadą, aby "przede wszystkim nie szkodzić otoczeniu - i rzeczywiście w taki sposób go tworzyliśmy".

- Od strony ulicy jest prosta fasada, natomiast od tyłu stworzony jest tak, aby wpuścić jak najwięcej światła. Myślę, że ta forma budowli, a także towarzysząca jej zieleń to taki +nowy język architektury+. Uzupełniamy teraz puste miejsca w miastach i musimy się wpasować tak, aby nie niszczyć istniejących już budowli. Budynek spełnia te wymagania, tworzy nową jakość - podkreślił Kościuch.

Przyznawana w Poznaniu nagroda nawiązuje do architekta z epoki renesansu, twórcy m.in. poznańskiego ratusza - Jana Baptysty Quadro. Pierwszym laureatem nagrody był Klemens Mikuła, któy odebrał statuetkę za projekt zespołu sportowo-rekreacyjnego na terenie Jeziora Maltańskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUD

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA