PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Poznański biurowiec znalazł najemcę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 gru 2016 09:43

Poznański biurowiec znalazł najemcę Mercator

Advatech podpisała umowę najmu na powierzchnię biurową ok. 400 mkw. w inwestycji Mercator w Poznaniu, który stanowi nowoczesny kompleks biurowy oferujący ponad 10 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

REKLAMA

W procesie wyboru powierzchni biurowej w Poznaniu najemcy doradzała firma doradcza Litwiniuk Property. Firma Advatech jest integratorem rozwiązań informatycznych. 

- Proces wyboru nowej lokalizacji, siedziby firmy w Poznaniu naszego klienta tj. firmy Advatech trwał kilka miesięcy. W tym czasie jako firma doradcza dokonaliśmy pełnej analizy rynku powierzchni biurowych klasy A w Poznaniu, przedstawiając najatrakcyjniejsze lokalizacje powierzchni do wynajęcia zgodnie z wytycznymi i oczekiwaniami firmy Advatech. Następnie rozpoczęliśmy proces negocjacji warunków finansowych oraz przygotowywania wstępnych aranżacji powierzchni, w wybranych przez Klienta biurowcach. Ostatecznie klient podjął decyzję o wyborze kompleksu biurowego pn. Mercator w Poznaniu - komentuje  Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy Litwiniuk Property.

W 2016 roku ilość pustostanów powierzchni biurowych klasy A w Poznaniu, w porównaniu z 2015 rokiem, nadal systematycznie maleje. Średnie stawki czynszu najmu za powierzchnie biurowe klasy A w Poznaniu, utrzymują się na stałym i podobnym poziomie jak w 2015 roku i obecnie wynoszą ok. 11,5 - 15,0 Euro/mkw.

- Poznań jest czwartym co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym w Polsce, a prognozy dla rynku powierzchni biurowych w Poznaniu na przyszły rok, oceniamy pozytywnie. Już w I połowie 2017 roku w Poznaniu zostaną oddane do użytku kolejne etapy kompleksów biurowych, obecnie już skomercjalizowanych na wysokim poziomie. W przyszłym roku rozpocznie się również realizacja nowych projektów biurowych w Poznaniu. Prognozujemy, iż w 2017 roku poziom popytu na powierzchnie biurowe o najwyższym standardzie, powinien się utrzymać na podobnym poziomie jak w obecnym roku - powiedział Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy Litwiniuk Property.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA