PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

PPG: Kolejnym etapem rozwoju jest debiut na rynku głównym GPW

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 cze 2011 22:55

Notowana na rynku alternatywnym GPW Platinum Properties Group SA opublikowała wyniki za rok 2010. Spółka zakończyła rok na plusie, zarabiając na poziomie jednostkowym 3,9 mln zł netto przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 5,2 mln zł. Do najbardziej istotnych wydarzeń firmy w ub.r. należy zaliczyć podpisanie umowy zakupu spółki Svetly Dali, będącej właścicielem gruntów w podmoskiewskiej gminie Lobnya. W ciągu najbliższych kilku lat na działce powstanie kompleks mieszkaniowo-komercyjny o powierzchni ponad 600 tys. mkw.

REKLAMA

- Podsumowując miniony okres, możemy zaprezentować potencjalnym inwestorom spółkę o stabilnej sytuacji biznesowej, rosnącym portfelu realizowanych projektów i przemyślanej strategii długoterminowego rozwoju. Zrealizowaliśmy wszystkie postawione na 2010 rok cele. Znacznie poszerzyliśmy skalę działalności, rozpoczęliśmy duże projekty inwestycyjne. Zwiększyliśmy również kapitalizację do poziomu, który pozwala nam się porównywać ze spółkami z głównego parkietu. Kolejnym etapem rozwoju spółki jest debiut na rynku głównym GPW, który planujemy jeszcze w tym roku - mówi Gustaw Groth, wiceprezes zarządu Platinum Properties Group SA.

W stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku zysk spółki wzrósł o 316 proc., (- 1,8 mln zł w 2009 r.) przy przychodach utrzymanych na podobnym poziomie (5,8 mln zł w 2009 r.). W roku 2010 znaczącej poprawie uległa rentowność sprzedaży netto, która wyniosła 74,9 proc. i była wyższa od analogicznego okresu roku 2009 o 338,6 proc. Wpływ na taki rezultat miało między innymi obniżenie kosztów operacyjnych za rok 2010 o 1,5 mln zł, co w stosunku do roku 2009 dało spadek o 21,4 proc.

Na poziomie Grupy spółka wypracowała w 2010 r. 2,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto, przy 8,4 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. W porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego skonsolidowane wyniki wzrosły o 32,5 proc na poziomie przychodów (6,3 mln zł w 2009 r.) i 275,3 proc. na poziomie zysku (- 1,3 mln zł w 2009 r.)

W maju spółka podała do wiadomości publicznej skonsolidowane wyniki I kw. 2011 roku, który zamknął się zyskiem netto na poziomie 38,6 mln zł. Tak wysoki zysk został zrealizowany dzięki transakcji kapitałowej związanej z zakupem spółki Svetly Dali oraz aktualizacji wartości posiadanych aktywów.

W kwietniu 2011 roku spółka zakończyła plasowanie emisji akcji serii D, w ramach której pozyskała 250,2 mln zł. Była to największa oferta prywatna w historii rynku NewConnect.

Platinum PropertiesGroup to holding firm, zajmującym się inwestowaniem, obrotem i zarządzaniem nieruchomościami. Podmiotem dominującym w Grupie jest Platinum Properties Group SA. Spółka od października 2009 r. jest notowana na rynku NewConnect. W 2011 r. akcje spółki zostaną przeniesione na rynek podstawowy GPW.

Wśród realizowanych przez Platinum Properties Group inwestycji znajdują się m.in. kompleks mieszkaniowo-komercyjny Svetly Dali pod Moskwą o łącznej powierzchni ponad 600 tys. mkw. oraz luksusowy apartamentowiec Rezydencja Naruszewicza na warszawskim Mokotowie. Budynek nawiązuje do najlepszych wzorców modernistycznej architektury i cechuje się wnętrzami zaprojektowanymi przez Macieja Zienia. Spółka rozpoczęła również inwestycję w Poznaniu, gdzie powstanie biurowiec klasy „A", o powierzchni użytkowej ponad 10 tys. mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA