PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Praca w biurze jest ok

 • Autor: propertynews.pl
 • 27 lip 2016 11:36

Praca w biurze jest ok fot. Pixabay

Możliwość wyboru, atrakcyjna aranżacja biura, komfort cieplny i oświetlenie – to priorytety pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii. Badanie brytyjskiej organizacji zrzeszającej najemców i deweloperów British Council for Offices (BCO) oraz Savills pokazują też spadek atrakcyjności pracy zdalnej.

REKLAMA

W czasach szybko postępujących innowacji technologicznych, ludzie są coraz lepiej wyposażeni do pracy w każdych warunkach, z każdego miejsca. Podczas gdy takie podejście może mieć negatywny wpływ na równowagę pomiędzy życiem osobistym a zawodowym, najnowsze badanie brytyjskiej organizacji zrzeszającej najemców i deweloperów British Council for Offices (BCO) oraz Savills dowodzi, że pracownicy coraz częściej preferują pracę w warunkach biurowych.

Na potrzeby trzeciej edycji badania What Workers Want (tłum. Czego pragną pracownicy) przeprowadzono ankietę wśród 1100 pracowników biurowych, aby określić ich indywidualne potrzeby oraz zidentyfikować trendy, które mogą wpłynąć na przyszłość projektowania powierzchni biurowych w Wielkiej Brytanii.

Pomimo że wielu pracowników oczekuje od swojego pracodawcy elastyczności w zakresie wyboru miejsca i sposobu pracy, wyniki badania wskazują na spadek atrakcyjności pracy zdalnej. Mniej niż jedna trzecia (28 procent) przebadanych pracowników twierdzi, że chciałaby pracować z domu, co oznacza spadek z 45 procent w 2013 roku, kiedy badanie przeprowadzono po raz ostatni.

Ponad trzy czwarte respondentów (77 procent) wskazało, że aktualnie pracuje w tradycyjnym biurze; 60 procent z tej grupy preferuje posiadanie dedykowanego biurka, a zaledwie 4 procent wybiera pracę w systemie hot deskingu. Co ciekawe, przypisane biurka stają się coraz bardziej pożądane. Ich atrakcyjność wzrosła o 19 procent w porównaniu z rokiem 2013.

Choć pracownicy oczekują dedykowanych biurek, badanie pokazało, że w większości (70 procent) biur znajdują się również współdzielone miejsca pracy, które maja pozytywny wpływ na dynamikę pracy. Niemal jedna trzecia ankietowanych pracowników (29 procent) wskazała możliwość pracy w różnych częściach biura jako ważny aspekt, a prawie połowa (48 procent) uznała dostępność stref wspierających współpracę za podstawowy wymóg. Pracownicy nie tylko chcą sami decydować o miejscu i sposobie pracy, ale i chcą mieć dedykowane biurko, tak więc możliwość wyboru i zarządzania własnym miejscem pracy są dla nich kluczowe. Dla jednej trzeciej respondentów (33 procent) to mogłoby oznaczać pracę przy biurku o regulowanej wysokości, o ile takie udogodnienia byłyby dostępne.

Choć niewątpliwie pracownicy chcieliby sami zarządzać własnym miejscem pracy, to 42 procent ankietowanych zauważa, że kultura ich organizacji zniechęca do elastyczności. Rezultaty badania wskazują na obszary, które warto poddać rozwadze przy tworzeniu optymalnego miejsca pracy, dostosowanego do różnych preferencji.

 • 1
 • 2
 • freeetatowiec 2016-07-28 01:32:22
  niestety ale artykuł tendencyjny; trudno o obiektywizm w tej materii u firmy która działa w branży biur, nieruchomości, magazynów.
 • malarz 2016-07-27 20:42:57
  Przede wszystkim trzeba robić to co się najbardziej lubi, a nie ślepo podążać za kasą. popieram takiepodejście :)
 • serik 2016-07-27 14:00:32
  jestt ok, ale odszełem bo nie za bardzo rozwijałem się wtym w czym chciałem. Teraz pracuję w media expert i po pracy robie to co mi się podba i inwestuję w siebie,a przynajmniej nie jestem przemęczony od siedzenia przy komputerze i nie bolą plecy.

REKLAMA

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA