PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Praca zdalna zwiększa wydajność pracowników

  • Autor: Propertynews.pl
  • 27 kwi 2017 17:31

Praca zdalna zwiększa wydajność pracowników Fot. Fotolia

Badanie przeprowadzone przez firmę Regus wykazało, że zmiana otoczenia to panaceum na niską wydajność.

REKLAMA

Praca na odległość podnosi poziom wydajności, gdyż umożliwia pracownikom coś bardzo istotnego: zmianę otoczenia. Z niedawnego badania zleconego przez firmę Regus, usługodawcę w zakresie elastycznych przestrzeni do pracy wynika, że ponad połowa polskich pracowników (51 proc.) doznaje symptomów zmęczenia i rozdrażnienia na skutek długiego przebywania w tym samym pomieszczeniu. Nie dziwi zatem fakt, że zmiana otoczenia pracy zdecydowanie poprawia samopoczucie.

Aby dowiedzieć się, dlaczego coraz więcej ludzi decyduje się na pracę na odległość, firma Regus przeprowadziła badanie na grupie ponad 140 polskich przedsiębiorców. Okazało się, że praca w takim trybie nie tylko poprawia wydajność, lecz także ułatwia pracownikom koncentrację (55 proc.). Zmiana swojego zwyczajowego otoczenia pracy pozwala lepiej skupić się i poświęcić zadaniom, kiedy rozmowy współpracowników czy dzwoniące telefony nie rozpraszają uwagi.

Z ankiety wynika również, że praca elastyczna ułatwia planowanie harmonogramu działań (48 proc.), gdyż w znacznym stopniu redukuje konieczność dojazdów. Co więcej, pracownicy mobilni unikają stresu związanego z podróżowaniem w zatłoczonych pociągach, a także mają więcej czasu na relaks z rodziną (44 proc.) pod koniec dnia wypełnionego obowiązkami.

- Zgodnie z konwencjonalnym myśleniem, menedżerowie niechętnie udzielają swoim zespołom zgody na pracę na odległość. Może zatem zaskakiwać fakt, że firmy są świadome pozytywnego wpływu pracy mobilnej na zatrudnionych. Możliwość pracy w takim trybie – nawet w wymiarze dwóch dni tygodniowo – podnosi wydajność i sprzyja ogólnemu dobremu samopoczuciu personelu - mówi Klaus Koponen, dyrektor zarządzający firmy Regus w Polsce.

- Kolejnym czynnikiem motywującym dla kadry kierowniczej jest rozszerzenie zakresu działalności firmy dzięki pracy na odległość. W miarę rozwoju biznesu, zlokalizowanie firmy bliżej obecnych i potencjalnych klientów staje się niezbędne, lecz zarazem jest kosztowne. Praca elastyczna umożliwia firmom zaistnienie w różnych lokalizacjach, z myślą o nawiązywaniu kontaktów z potencjalnymi klientami lub dostawcami, nie ponosząc przy tym wysokich kosztów dodatkowych - dodaje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ajol 2017-04-28 11:16:52
    no nie wiem, pracowałem zdalnie, potem na frilansie i tak mi wolno wszystko sżło że poszedłem do media expert, do ludzi i po prostu robie po pracy pracę.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA