PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pracownicy i nowoczesna powierzchnia biurowa. To broń w walce o inwestorów

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 17 lut 2016 13:45

Pracownicy i nowoczesna powierzchnia biurowa. To broń w walce o inwestorów Sesji „Biura. Kapitał ludzki, edukacja, biura – gdzie leży klucz do wygranej walki o inwestora?”

Wykształcona kadra potencjalnych pracowników i wysokiej klasy certyfikowane obiekty biurowe mogą przyciągnąć nowych inwestorów i najemców na Śląsk. Prezentujemy relację z sesji „Biura. Kapitał ludzki, edukacja, biura – gdzie leży klucz do wygranej walki o inwestora?”, która odbyła się w ramach Property Forum Katowice 2016.

REKLAMA

Według panelistów sesji, Katowice i regionalne ośrodki powinny współpracować na tyle efektywnie, by przyciągnąć do regionu kolejnych inwestorów.

- Jako miasto staramy się pokazywać inwestorom potencjał całej aglomeracji: 2 mln mieszkańców, 130 tys. studentów – zapewniał Mateusz Skowroński, naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Katowice. - Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda inwestycja ulokuje się bezpośrednio w Katowicach. Znamy przykłady przedsięwzięć ulokowanych tuż za granicami miasta. Jednak finalne korzyści - w postaci nowych inwestycji w regionie – to gra o sumie dodatniej.

Kazimierz Karolczak, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zwrócił uwagę na pewną konkurencyjność poszczególnych ośrodków. - Każde miasto stara się pozyskiwać inwestorów na swoim terenie, bo wiąże się to z wpływami z podatków, czy nowymi miejscami pracy – wyjaśnił. - W tej chwili na poziomie regionu toczy się dyskusja wskazująca nasze słabe i mocne strony. Zgodnie z tzw. „Kierunkiem Śląskie 3.0” jesteśmy niejako skazani na współpracę – także w zakresie pozyskiwania nowych inwestycji i budowaniu tych elementów, dzięki którym inwestorzy myślą o regionie, a nie o konkretnym mieście. Inwestor liczy na rynek – 4,5 mln mieszkańców województwa – na dobrą infrastrukturę logistyczną, bliskość granic. Jesteśmy w trakcie prac nad tym, by poszczególne miasta myślały wspólnie o regionie i pierwsze efekty, mam nadzieję, już wkrótce będą widoczne.

Uczelnie dla firm

- Dla inwestorów i najemców centrów biznesowych podstawowym elementem, który determinuje lokalizację takich usług jest dobrze wykształcona kadra pracowników – mówi Rafał Oprocha, dyrektor Oddziału w Katowicach i Krakowie JLL. - Wygląda na to, że zasoby, którymi dysponują miasta, nie wystarczają do zaspokojenia potrzeb pracodawców, którzy muszą posiłkować się kadrą zatrudnianą z zewnątrz, spoza granic Polski.

W Katowicach trzeci rok z rzędu organizowana jest kampania promocyjna „W Katowicach znajdziesz pracę”. - Zauważyliśmy, że dzięki akcji do firm zgłaszają się mieszkańcy innych miast, obcokrajowcy, ale i Polacy przebywający na emigracji zarobkowej, którzy są zainteresowani pracą w kraju – mówi Mateusz Skowroński.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA