PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pracownicy i nowoczesna powierzchnia biurowa. To broń w walce o inwestorów

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 17 lut 2016 13:45

Pracownicy i nowoczesna powierzchnia biurowa. To broń w walce o inwestorów Sesji „Biura. Kapitał ludzki, edukacja, biura – gdzie leży klucz do wygranej walki o inwestora?”

Wykształcona kadra potencjalnych pracowników i wysokiej klasy certyfikowane obiekty biurowe mogą przyciągnąć nowych inwestorów i najemców na Śląsk. Prezentujemy relację z sesji „Biura. Kapitał ludzki, edukacja, biura – gdzie leży klucz do wygranej walki o inwestora?”, która odbyła się w ramach Property Forum Katowice 2016.

REKLAMA

Według panelistów sesji, Katowice i regionalne ośrodki powinny współpracować na tyle efektywnie, by przyciągnąć do regionu kolejnych inwestorów.

- Jako miasto staramy się pokazywać inwestorom potencjał całej aglomeracji: 2 mln mieszkańców, 130 tys. studentów – zapewniał Mateusz Skowroński, naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Katowice. - Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każda inwestycja ulokuje się bezpośrednio w Katowicach. Znamy przykłady przedsięwzięć ulokowanych tuż za granicami miasta. Jednak finalne korzyści - w postaci nowych inwestycji w regionie – to gra o sumie dodatniej.

Kazimierz Karolczak, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego zwrócił uwagę na pewną konkurencyjność poszczególnych ośrodków. - Każde miasto stara się pozyskiwać inwestorów na swoim terenie, bo wiąże się to z wpływami z podatków, czy nowymi miejscami pracy – wyjaśnił. - W tej chwili na poziomie regionu toczy się dyskusja wskazująca nasze słabe i mocne strony. Zgodnie z tzw. „Kierunkiem Śląskie 3.0” jesteśmy niejako skazani na współpracę – także w zakresie pozyskiwania nowych inwestycji i budowaniu tych elementów, dzięki którym inwestorzy myślą o regionie, a nie o konkretnym mieście. Inwestor liczy na rynek – 4,5 mln mieszkańców województwa – na dobrą infrastrukturę logistyczną, bliskość granic. Jesteśmy w trakcie prac nad tym, by poszczególne miasta myślały wspólnie o regionie i pierwsze efekty, mam nadzieję, już wkrótce będą widoczne.

Uczelnie dla firm

- Dla inwestorów i najemców centrów biznesowych podstawowym elementem, który determinuje lokalizację takich usług jest dobrze wykształcona kadra pracowników – mówi Rafał Oprocha, dyrektor Oddziału w Katowicach i Krakowie JLL. - Wygląda na to, że zasoby, którymi dysponują miasta, nie wystarczają do zaspokojenia potrzeb pracodawców, którzy muszą posiłkować się kadrą zatrudnianą z zewnątrz, spoza granic Polski.

W Katowicach trzeci rok z rzędu organizowana jest kampania promocyjna „W Katowicach znajdziesz pracę”. - Zauważyliśmy, że dzięki akcji do firm zgłaszają się mieszkańcy innych miast, obcokrajowcy, ale i Polacy przebywający na emigracji zarobkowej, którzy są zainteresowani pracą w kraju – mówi Mateusz Skowroński.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA