PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pracownik na piedestale

  • Autor: Propertynews.pl
  • 08 lis 2016 16:52

Pracownik na piedestale fot. Mikomax

Sposób pracy dynamicznie ewoluuje, a w centrum zainteresowania staje pracownik. To jego potrzeby i oczekiwania nadają kształt rozwiązaniom dedykowanym nowoczesnej przestrzeni office.

REKLAMA

- Przestrzeń office spełnia już inne funkcje niż tylko dostarczanie narzędzi do wykonywania zadań. Branża staje przed wyzwaniem dopasowania oferty do dynamicznie zmieniającego się sposobu pracy, który ewoluuje m.in. przez rozwój nowych technologii czy wejście na rynek pracy nowego pokolenia pracowników - komentuje Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. Handlu i Marketingu oraz Członek Zarządu Mikomax Smart Office.

- Chodzi o stworzenia przyjaznego środowiska pracy, wspierającego użytkowników w realizowaniu codziennych obowiązków, m.in. poprzez ergonomiczne rozwiązania czy strefy dedykowane jednostkom i zespołom projektowym o zmiennej dynamice pracy.

Jak zauważa Zuzanna Mikołajczyk, w najbliższej przyszłości wyzwaniem dla branży będzie dostosowanie mebli i przestrzeni do nowej specyfiki pracy. - Wciąż dominuje myślenie o pojedynczym stanowisku pracowniczym, podczas gdy sposób korzystania z biura już znacznie ewoluował. Rośnie mobilność jego użytkowników, którzy coraz rzadziej spędzają osiem godzin przy biurku. Chętniej korzystają z rozwiązań, które wspierają ich zależnie od specyfiki aktualnie realizowanego zadania. Zauważalnie rośnie także grupa przedsiębiorstw, które umożliwiają pracę zdalną, dlatego na rynku pojawia się coraz więcej biur, które decydują się np. na tzw. hot desking, czyli dzielone stanowiska pracy. Co więcej, realizowany przez nas projekt badawczy poświęcony idei smart workingu, pokazuje gotowość firm na wdrożenie modelu pracy, w którym m.in. nacisk położony jest na efekty, a nie fizyczną obecność przy biurku i ilość przepracowanych godzin. Dlatego kolejnym krokiem dla branży powinno być odejście od myślenia o produkcie jako takim, na rzecz kompleksowego podejścia do koncepcji biura i jego roli w kontekście specyfiki działania jego użytkowników - dodaje Zuzanna Mikołajczyk, Mikomax Smart Office.

- Firmy będą potrzebowały wsparcia w zarządzaniu zmianą i umiejętną rearanżacją istniejącej przestrzeni. Nie ulega bowiem wątpliwości, że biuro, to miejsce, które powinno być szyte na miarę potrzeb pracownika - komentuje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA