PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Pracownik potrzebny od zaraz - relacja z sesji Biura. Człowiek

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 lut 2017 12:00

Pracownik potrzebny od zaraz - relacja z sesji Biura. Człowiek Paneliści sesji Biura. Człowiek

Problem z brakiem pracowników uderza w kolejne branże i regiony Polski. Dla Górnego Śląska to może być szansa. Pod warunkiem, że władze regionu będą w stanie sprostać negatywnym tendencjom demograficznym – wynika z debaty o rynku biurowym zorganizowanej podczas Property Forum Katowice 2017.

REKLAMA

Gdzie tkwi największa siła Śląska? - To kompetencje techniczne i niezwykłe tradycje przemysłowe. To dlatego powstało u nas tak wiele centrów IT. Dzięki kulturze pracy jesteśmy tak mocni nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie – tłumaczył Kazimierz Karolczak, członek zarządu, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Jednocześnie przez lata Śląsk był bardzo niedocenianym rynkiem nieruchomościowym - oceniał Krzysztof Misiak, partner w Cushman & Wakefield. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat wiele się zmieniło. Jak zaznaczył Misiak, poprawie uległ styl życia, a nowe inwestycje w przestrzeni miejskiej pozytywnie wpłynęły na wizerunek miasta.

– Katowice stały się mocną alternatywą dla ośrodków BSS. To, że dziś pozycja Katowic jest niepodważalna nie jest równoznaczne z tym, że za pół roku ten rynek będzie wciąż interesujący z perspektywy inwestorów z branży nowoczesnych usług dla biznesu - przestrzegał.

Jak walczyć o pracownika?

Jednym z pionierów inwestowania na Górnym Śląsku jest IBM. Jak tłumaczyła Jolanta Jaworska, dyrektor Programów Publicznych Polska i Kraje Bałtyckie, IBM Polska, firmę do zainwestowania przekonał dostęp do siły roboczej. - Widzieliśmy ogromny potencjał wynikający z tego, jak dużym regionem jest Śląsk - powiedziała Jolanta Jaworska.

Duże znaczenie dla pracowników ma marka firmy. Zyskają szczególnie ci, którzy potrafią odpowiedzieć na potrzeby kadr. - Tydzień temu zaczęliśmy angażować naszych pracowników - zapytaliśmy się, co trzeba zmienić w naszym biurze - mówi Jaworska. Jak dodaje, ważne znacznie ma podejście firmy, współpraca z uczelniami. - Wartościowe jest spotykanie się jeszcze ze studentami. Pokazujemy im nasze biura, mówimy im, czego potrzebujemy. Nie chodzi tu tylko o wiedzę, ale również o umiejętności miękkie - dodała Jaworska.

Jak zaznaczył Sebastian Osuch, Business Services Senior Manager, Grupa Nowy Styl, dziś rynek pracy to realna walka o pracownika. - Trzeba się w tej walce odnaleźć – tłumaczył.

Biura mogą pomóc

- Jakość biura to jeden z najważniejszych czynników decydujących o przyjściu pracownika. Pensje już są wysokie, a polskie oddziały zagranicznych firm nie są w stanie ciągle powiększać zakresu zadań. Na kreowanie miejsc pracy mamy jednak realny wpływ – dodał Sebastian Osuch.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA