PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Praga stanie się jedną z najgorętszych lokalizacji w Warszawie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 maj 2014 20:50

BBI Development szykuje się do realizacji kolejnych projektów komercyjnych. Roma Tower, Centrum Marszałkowska czy Centrum Praskie Koneser to dopiero początek inwestycyjnej ofensywy notowanej na GPW spółki. - Nasze inwestycje zmienią wizerunek centrum Warszawy - zapowiada w rozmowie z Propertynews.pl Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

REKLAMA

W ubiegłym roku firma BBI Development oddała do użytku Plac Unii - inwestycję biurowo-handlową zlokalizowaną w historycznej części warszawskiego Mokotowa. W realizacji ma także Centrum Koneser - zlokalizowany po praskiej stronie Wisły kompleks handlowo-biurowo-mieszkaniowy. Firma przymierza się do kolejnych inwestycji, m.in. Centrum Marszałkowska oraz wieżowieca Roma Tower. - Realizacja tych dwóch budynków wpłynie na zmianę zarówno panoramy jak i wizerunku ścisłego centrum Warszawy - tłumaczy Rafał Szczepański.

W tym momencie BBI przygotowuje się do rozpoczęcia budowy pierwszego w Polsce obiektu z bezpośrednim wejściem ze stacji metra - biurowca Centrum Marszałkowska. - Jeśli chodzi o 170-metrowy wieżowiec Roma Tower, to jesteśmy na etapie prac planistycznych - informuje wiceprezes firmy.

Sztandarową inwestycją BBI pozostaje jednak centrum Koneser. - To gigantyczne przedsięwzięcie po praskiej stronie Wisły. To projekt mixed use - mieszkania, handel, biura, restauracje, kawiarnie oraz Muzeum Polskiej Wódki. Całą inwestycję zakończymy na początku 2017 roku - tłumaczy Szczepański.

Zdaniem przedstawiciela BBI inwestycja przy ul. Kijowskiej to jeden z pierwszych przejawów nowego trendu na stołecznym rynku. - Praga to ukryty tygrys rynku nieruchomości komercyjnych Warszawy. Aby ten tygrys mógł wyjść, pokazać swoje oblicze i siłę, potrzeba było budowy metra. Tak jak kiedyś most Poniatowskiego zbudował de facto Saską Kępę, tak dziś metro spowoduje ogromną zmianę rynku po praskiej stronie Wisły - mówi Rafał Szczepański.

Tak dużą atrakcyjności Pragi wiceprezes BBI upatruje w dostępności dobrych terenów inwestycyjnych, bliskości do centrum miasta, a także możliwości tworzenia projektów w oparciu o żywe, zabudowane miasto z wykreowaną siatką ulic i miejsc publicznych. - W ciągu najbliższych 10 lat Praga stanie się jednym z najważniejszych rynków budowlanych w Warszawie - zapewnia Szczepański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

  • Marek 2014-05-29 22:47:50
    Sam mieszkam na Pradze i widzę duże możliwości przed tą dzielnicą. Właśnie projekt Konesera idealnie się wpisuje w koncepcję przyszłości Pragi - tak żeby nowoczesność współgrała z tradycją i historią. Dzięki odnowieniu budynków fabryki wódki i nadaniu Koneserowi nowych funkcji, będzie to jedno z bardziej znanych miejsc w Warszawie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA