PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prawie 100 mln złotych na budowę parku naukowo-technologicznego

  • Autor: PAP
  • 18 lis 2015 16:38

Prawie 100 mln złotych na budowę parku naukowo-technologicznego Fot. Fotolia

Ponad 40 firm i prawie 400 nowych miejsc pracy powstało dzięki rozbudowie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego (PPNT) w Jasionce. Za prawie 96,5 mln zł zbudowano m.in. trzy budynki Inkubatora Technologicznego oraz uzbrojono 48 ha gruntów.

REKLAMA

W środę w Jasionce podsumowano projekt pn. "Rozbudowa Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego - II etap". Parkiem zarządza Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR).

Prezes agencji Janusz Fudała podkreślił, że dzięki projektowi stworzona została kompleksowa ścieżka rozwoju dla przedsiębiorców. Przypomniał, że młodzi przedsiębiorcy mogą rozpoczynać swoją "przygodę" z biznesem w preinkubatorze akademickim, którym zarządza RARR.

"Potem proponujemy przedsiębiorcy obecność w inkubatorze w Jasionce zbudowanym w ramach tego projektu. Firma może tu przebywać od 3 do 5 lat i może otrzymać pomoc wszelkiego typu, np. mamy tutaj dyżury rzecznika patentowego, prawnika, mamy biuro księgowe i ekspertów w zakresie analizy i rozpoznania rynku. Przedsiębiorcy mogą liczyć również na preferencyjne stawki czynszu" - dodał Fudała.

Prezes RARR zaznaczył, że czas spędzony w inkubatorze pozwala firmie rozwinąć skrzydła. "Po obecności w inkubatorze proponujemy przedsiębiorcy zakup działek na terenie naszej strefy ekonomicznej, które wchodzą w skład PPNT, a jedna z tych działek S1-3 została uzbrojona w ramach projektu, który dziś podsumowujemy"- powiedział Fudała.

W jego ocenie jedną z najważniejszych zalet dla firm z działalności w inkubatorze jest możliwość korzystania z doświadczenia innych przedsiębiorców. "Już to widzimy teraz, że młode firmy wzorują się na bardziej doświadczonych. Widać wzajemne przepływy wiedzy, czasami też i pracowników"- mówił Fudała.

W ramach projektu rozbudowy parku wybudowano trzy budynki inkubatora technologicznego, uzbrojono 48 ha strefy ekonomicznej S1-3, powstały też dwa laboratoria; biotechnologii i badawcze dla Politechniki Rzeszowskiej.

Wiceprezes RARR Barbara Kostyra podkreśliła, że w trakcie realizacji tego projektu również agencja nauczyła się wiele od przedsiębiorców. Dodała, że wiele z obligatoryjnych wskaźników, które RARR musi osiągnąć przy realizacji tego projektu udało się już zrealizować.

Kostyra zaznaczyła, że w uzbrojonej strefie S1-3 zainwestowało już pięciu przedsiębiorców, którzy zadeklarowali utworzenie ponad 220 miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne mają wynieść 155 mln zł. "Do rozdysponowania mamy jeszcze 18 działek. Sądzimy, że do 2020 r. w tej strefie powstanie w sumie 600 miejsc pracy" - powiedziała.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA