PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prelios rezygnuje z działalności inwestycyjnej

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 sie 2015 11:46

Prelios rezygnuje z działalności inwestycyjnej Wizualizacja planowanego kompleksu na warszawskich Bielanach

Włoska firma Prelios podjęła decyzję o oddzieleniu i pozbyciu się części działalności odpowiadającej za sektor inwestycyjny. Docelowo grupa ma skoncentrować się na zarządzaniu aktywami i usługach dla biznesu.

REKLAMA

Firma planuje przenieść całą działalnością inwestycyjną oraz aktywa nie związane z głównym zakresem funkcjonowania do firmy Centauro. Chodzi o portfel warty 226 mln euro oraz zadłużenie 174 mln euro.

Spółka Centauro ma pozyskać nowych partnerów. Oferta została skierowana do Pirelli, Intesa Sanpaolo oraz Unicredit. Docelowo ma do nich należeć większość głosów na zgromadzeniach akcjonariuszy. Prelios pozostawi mniejszościowy udział, ale zachowa główne prawa do zarządzania aktywami.

Cała operacja zależy od decyzji partnerów oraz zgody banków udzielających pożyczek.

Reorganizacja Preliosa to efekt nowego planu biznesowego na lata 2015-2017. Zgodnie z założeniami przychody z działalności mają wynieść w tym roku od 75 do 80 mln euro, w 2016: od 100 do 105 mln euro a w 2017 - od 120 do 125 mln euro. Z kolei wynik EBIT osiągnie poziom: od 6 do 8 mln euro w tym roku, od 10 do 12 mln euro w następnym i od 18 do 20 mln euro w 2017.

Przypomnijmy, firma Prelios jako udziałowiec w spółce Coimpex planował budowę dużego kompleksu handlowo-biurowego w Warszawie. Według nieoficjalnych informacji Propertynews.pl inwestor pozbył się jednak projektu w tym roku.

Prelios od maja br. działa także w Polsce jako podmiot świadczący usługi dla rynku nieruchomości. 

Prelios, to notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Mediolanie grupa spółek świadczących usługi z zakresu zarządzania aktywami oraz doradztwa dla sektora nieruchomości w Europie. Zatrudniająca około 500 osób firma Prelios posiada w swoim portfolio aktywa o łącznej wartości ok. 5,4 mld euro, z czego większość ulokowana jest we Włoszech i Niemczech. Prelios działa w dwóch obszarach geograficznych: w Europie Południowej (siedziba w Mediolanie) oraz Europie Północnej i Środkowej (oddziały w Hamburgu i Warszawie). Funkcję Country Managera na Niemcy i Polskę pełni Andrea Boeri.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA