PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes BBI Development: Plac Unii zostanie oddany najemcom w październiku 2013 roku

  • Autor: PAP (Jolanta Wasiluk)
  • 19 sty 2012 11:14

Prezes BBI Development: Plac Unii zostanie oddany najemcom w październiku 2013 roku

BBI Development NFI, który w środę poinformował o wyborze generalnego wykonawcy i pozyskaniu finansowania bankowego dla warszawskiego projektu "Plac Unii", planuje w sierpniu 2013 zakończyć budowę inwestycji, a w październiku 2013 przekazać lokale najemcom - poinformował PAP prezes spółki Michał Skotnicki.

REKLAMA

- Budowa inwestycji "Plac Unii" zostanie zakończona w sierpniu przyszłego roku, co jest dobrym tempem przy powierzchni projektu na poziomie ponad 56 tys. mkw. Oddanie projektu najemcom powinno nastąpić w październiku 2013 roku. Na chwilę obecną jest to największy obiekt tego typu budowany w Centrum Warszawy. Przez najbliższe dwa lata jako jedyni będziemy w stanie zaproponować najemcom tak dużą powierzchnię biurową klasy A w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu - powiedział w rozmowie z PAP Skotnicki.

- Jesteśmy na etapie kończenia prac ziemnych. Budowę części naziemnej chcemy rozpocząć w lutym - dodał.

Wykonawcą części podziemnej projektu przy Placu Unii Lubelskiej w Warszawie jest Warbud. W środę BBI Development NFI poinformował, że spółka ta zostanie także generalnym wykonawcą robót budowlanych części naziemnej inwestycji.

- Warunki umowy o wykonanie części naziemnej projektu oceniamy jako bardzo dobre. Pomógł nam kurs EUR/PLN, ponieważ przetarg był przeprowadzony w rodzimej walucie, która w ostatnim czasie traciła na wartości. Potem oferta została przeliczona na euro, w którym realizujemy nasze przychody z czynszów i będziemy spłacać kredyt - poinformował prezes.

W środę BBI Development NFI poinformował również, że zawarł z bankiem Pekao umowę kredytu dotyczącą finansowania projektu "Plac Unii".

- Jesteśmy zadowoleni, że w czasach kiedy deweloperom trudno jest zapewnić sobie znaczne finansowanie bankowe udało nam się uzyskać tak wysokie kredytowanie. Pozyskaliśmy kredyt budowlany na 105 mln euro oraz kredyt inwestycyjny o wartości 120 mln euro na pięć lat po wybudowaniu obiektu - skomentował Skotnicki.

Ponadto, Pekao udzieliło BBI Development NFI kredytu obrotowego na finansowanie podatku VAT na kwotę 11,6 mln zł.

- Uruchomienie kredytowania będzie wkrótce możliwe dzięki podpisanej w ostatnim czasie umowie najmu na ok. 11 tys. mkw powierzchni - dodał prezes Skotnicki.

We wtorek spółka podała do wiadomości, że zawarła z jedną z instytucji finansowych dwie umowy najmu powierzchni biurowych, magazynowych i usługowych w kompleksie "Plac Unii".

"Plac Unii" to inwestycja biurowo-handlowa zlokalizowana przy ul. Puławskiej w Warszawie. Całkowita powierzchnia projektu to 56.165 m kw, z czego 15.181 m kw stanowi powierzchnia komercyjna, a 40.984 m kw powierzchnia biurowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA