PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes BBI Development: Plac Unii zostanie oddany najemcom w październiku 2013 roku

  • Autor: PAP (Jolanta Wasiluk)
  • 19 sty 2012 11:14

Prezes BBI Development: Plac Unii zostanie oddany najemcom w październiku 2013 roku

BBI Development NFI, który w środę poinformował o wyborze generalnego wykonawcy i pozyskaniu finansowania bankowego dla warszawskiego projektu "Plac Unii", planuje w sierpniu 2013 zakończyć budowę inwestycji, a w październiku 2013 przekazać lokale najemcom - poinformował PAP prezes spółki Michał Skotnicki.

REKLAMA

- Budowa inwestycji "Plac Unii" zostanie zakończona w sierpniu przyszłego roku, co jest dobrym tempem przy powierzchni projektu na poziomie ponad 56 tys. mkw. Oddanie projektu najemcom powinno nastąpić w październiku 2013 roku. Na chwilę obecną jest to największy obiekt tego typu budowany w Centrum Warszawy. Przez najbliższe dwa lata jako jedyni będziemy w stanie zaproponować najemcom tak dużą powierzchnię biurową klasy A w warszawskim Centralnym Obszarze Biznesu - powiedział w rozmowie z PAP Skotnicki.

- Jesteśmy na etapie kończenia prac ziemnych. Budowę części naziemnej chcemy rozpocząć w lutym - dodał.

Wykonawcą części podziemnej projektu przy Placu Unii Lubelskiej w Warszawie jest Warbud. W środę BBI Development NFI poinformował, że spółka ta zostanie także generalnym wykonawcą robót budowlanych części naziemnej inwestycji.

- Warunki umowy o wykonanie części naziemnej projektu oceniamy jako bardzo dobre. Pomógł nam kurs EUR/PLN, ponieważ przetarg był przeprowadzony w rodzimej walucie, która w ostatnim czasie traciła na wartości. Potem oferta została przeliczona na euro, w którym realizujemy nasze przychody z czynszów i będziemy spłacać kredyt - poinformował prezes.

W środę BBI Development NFI poinformował również, że zawarł z bankiem Pekao umowę kredytu dotyczącą finansowania projektu "Plac Unii".

- Jesteśmy zadowoleni, że w czasach kiedy deweloperom trudno jest zapewnić sobie znaczne finansowanie bankowe udało nam się uzyskać tak wysokie kredytowanie. Pozyskaliśmy kredyt budowlany na 105 mln euro oraz kredyt inwestycyjny o wartości 120 mln euro na pięć lat po wybudowaniu obiektu - skomentował Skotnicki.

Ponadto, Pekao udzieliło BBI Development NFI kredytu obrotowego na finansowanie podatku VAT na kwotę 11,6 mln zł.

- Uruchomienie kredytowania będzie wkrótce możliwe dzięki podpisanej w ostatnim czasie umowie najmu na ok. 11 tys. mkw powierzchni - dodał prezes Skotnicki.

We wtorek spółka podała do wiadomości, że zawarła z jedną z instytucji finansowych dwie umowy najmu powierzchni biurowych, magazynowych i usługowych w kompleksie "Plac Unii".

"Plac Unii" to inwestycja biurowo-handlowa zlokalizowana przy ul. Puławskiej w Warszawie. Całkowita powierzchnia projektu to 56.165 m kw, z czego 15.181 m kw stanowi powierzchnia komercyjna, a 40.984 m kw powierzchnia biurowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA