PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes Mars Food na Amerykę Północną: Tylko open space

  • www.pulshr.pl
  • 13 sie 2015 08:04

– Jeśli ktoś pracuje w firmie, w której szef ma czas i ochotę na ciągłe nadzorowanie, to współczuję i proponuję zastanowić się nad zmianą firmy, albo szefa – mówi Jarosław Świgulski, prezydent Mars Food na Amerykę Północną.

REKLAMA

Jako prezes oddziału Marsa nie miał pan swojego gabinetu. Czy rzeczywiście taka organizacja miejsca pracy ułatwia zarządzanie?

– Nigdy nie chciałbym już pracować w biurze, w którym są gabinety. Tzw. open space likwiduje bariery, wpiera komunikację, współpracę, otwartość. Ale tego typu biuro ma sens tylko wtedy, jeśli kultura firmy autentycznie ma wspomniane cechy. Wyobrażam sobie, że w organizacji, gdzie dominuje formalny styl pracy, o wyraźnej, silnie zaznaczonej hierarchii, open space raczej by się nie przyjął.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie open space dla całego zespołu Marsa?

– Nie wiem, kto, gdzie i kiedy wprowadził to po raz pierwszy. Wyszło to pewnie z wizji właścicieli, z tego, jaką kulturę chcieliby promować w swojej firmie. Ponieważ było to autentyczne, to open space przyjął się w Marsie bardzo dobrze.

Czy rzeczywiście był pan dostępny dla wszystkich pracowników, którzy bez skrępowania mogli podejść, by porozmawiać?

– Dni wyglądały różnie. Większość czasu spędzałem ze współpracownikami na spotkaniach albo na wideo czy telekonferencjach bądź spotkaniach indywidualnych. Na czas przy biurku nie pozostawało aż tak wiele czasu. Ale rzeczywiście, każdy mógł do mnie podejść i porozmawiać albo po prostu się przywitać. Jeśli akurat byłem zajęty, to po prostu prosiłem, żeby mi zostawił trochę czasu na dokończenie tego, nad czym właśnie pracowałem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA