PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes PHN: Najbliższe lata będą pomyślne dla spółek real estate w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 cze 2012 11:32

Prezes PHN: Najbliższe lata będą pomyślne dla spółek real estate w Polsce

Polskie spółki z branży real estate, w porównaniu z firmami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, mają duży potencjał rozwoju - twierdzi 65 proc. analityków nieruchomości przepytanych przez TNS Polska. Aż 95 proc. badanych uważa rynek real estate w naszym kraju za atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów.

REKLAMA

Polska jest w tej chwili jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do lokowania kapitału w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Potwierdzają to nie tylko dane statystyczne takie jak wskaźnik BIZ, ale również opinie specjalistów.

W kolejce do portfela tych, którzy szukają miejsca na realizację inwestycji, Polska znajduje się na pierwszym miejscu wśród krajów Unii Europejskiej. Wyprzedzamy nawet takie rynki, jak Niemcy i Austrię. W 2011 roku podmioty zagraniczne zainwestowały w naszym kraju 11 mld euro, czyli o 64 proc. więcej niż w roku 2010.

Dużym zainteresowaniem cieszył się rynek nieruchomości komercyjnych. Wartość przeprowadzonych transakcji wzrosła w porównaniu z rokiem 2010 o ponad 30 proc. i osiągnęła poziom 2,56 mld euro, najwyższy od 2007 roku.

- Mimo rosnącej podaży obiektów biurowych, handlowych i magazynowych wciąż nie zaspakajamy potrzeb wszystkich potencjalnych najemców. Nawet Warszawa, która jest największym i najbardziej rozwiniętym rynkiem w Polsce w porównaniu z innymi miastami europejskimi, jest ciągle we wczesnej fazie rozwoju, jeśli chodzi o rynek nieruchomości komercyjnych. Jednocześnie stabilna sytuacja ekonomiczna sprawia, że jesteśmy bezpieczną przystanią dla zagranicznych inwestorów, szukających nowych lokalizacji dla swoich firm i projektów - komentuje wyniki badania Wojciech Papierak, prezes zarządu PHN SA.

Co trzeci z badanych analityków (34 proc.) twierdzi, że polskie spółki z branży real estate mają większy potencjał rozwoju niż podobne firmy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Strefa premium - propertynews.pl

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU JEST DOSTĘPNA DLA SUBSKRYBENTÓW STREFY PREMIUM PORTALU PROPERTYNEWS.PL

lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA