PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezes PHN: Najbliższe lata będą pomyślne dla spółek real estate w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 cze 2012 11:32

Prezes PHN: Najbliższe lata będą pomyślne dla spółek real estate w Polsce

Polskie spółki z branży real estate, w porównaniu z firmami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, mają duży potencjał rozwoju - twierdzi 65 proc. analityków nieruchomości przepytanych przez TNS Polska. Aż 95 proc. badanych uważa rynek real estate w naszym kraju za atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów.

REKLAMA

Polska jest w tej chwili jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do lokowania kapitału w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Potwierdzają to nie tylko dane statystyczne takie jak wskaźnik BIZ, ale również opinie specjalistów.

W kolejce do portfela tych, którzy szukają miejsca na realizację inwestycji, Polska znajduje się na pierwszym miejscu wśród krajów Unii Europejskiej. Wyprzedzamy nawet takie rynki, jak Niemcy i Austrię. W 2011 roku podmioty zagraniczne zainwestowały w naszym kraju 11 mld euro, czyli o 64 proc. więcej niż w roku 2010.

Dużym zainteresowaniem cieszył się rynek nieruchomości komercyjnych. Wartość przeprowadzonych transakcji wzrosła w porównaniu z rokiem 2010 o ponad 30 proc. i osiągnęła poziom 2,56 mld euro, najwyższy od 2007 roku.

- Mimo rosnącej podaży obiektów biurowych, handlowych i magazynowych wciąż nie zaspakajamy potrzeb wszystkich potencjalnych najemców. Nawet Warszawa, która jest największym i najbardziej rozwiniętym rynkiem w Polsce w porównaniu z innymi miastami europejskimi, jest ciągle we wczesnej fazie rozwoju, jeśli chodzi o rynek nieruchomości komercyjnych. Jednocześnie stabilna sytuacja ekonomiczna sprawia, że jesteśmy bezpieczną przystanią dla zagranicznych inwestorów, szukających nowych lokalizacji dla swoich firm i projektów - komentuje wyniki badania Wojciech Papierak, prezes zarządu PHN SA.

Co trzeci z badanych analityków (34 proc.) twierdzi, że polskie spółki z branży real estate mają większy potencjał rozwoju niż podobne firmy z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

- Polskie spółki sektora real estate są w tym momencie w dosyć komfortowej sytuacji. Działamy na chłonnym, systematycznie rozwijającym się rynku, co oznacza, że wciąż są dobre perspektywy na uzyskanie finansowania dla naszych inwestycji. A utrzymujący się wysoki popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe pozwala nam sądzić, że najbliższe lata będą dla spółek real estate w Polsce pomyślne - podkreśla Wojciech Papierak.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA