PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezydent Warszawy zleciła kontrolę ws. biurowca przy pl. Zamkowym

  • Autor: PAP
  • 04 lis 2013 18:10

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zleciła kontrolę w sprawie biurowca, który ma stanąć w sąsiedztwie Starego Miasta, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do dymisji podała się naczelnik śródmiejskiego wydziału architektury Jolanta Zdziech-Naperty.

REKLAMA

Prezydent Warszawy powiedziała w poniedziałek, że od strony formalnej nie ma podstaw do wstrzymania budowy. Podkreśliła natomiast, że będą kontrole dotyczące inwestycji. "Wyciągamy konsekwencje w stosunku do pracowników" - dodała.

Podczas wewnętrznej kontroli sprawdzony zostanie proces wydawania zgód i opinii w zakresie architektonicznym inwestycji; trwa także kontrola wewnętrzna w zakresie konserwatorskim.

Prezydent Warszawy pytana przez dziennikarzy, podkreśliła, że budowa biurowca nie była konsultowana z UNESCO, gdyż działka, na której ma stanąć, znajduje się poza ścisłą strefą określoną wpisem UNESCO; granicą wpisu jest ul. Podwale.

Biurowiec ma zostać zrealizowany przez spółkę Senatorska Investment na działce przy pl. Zamkowym. Jak podał tygodnik "Wprost", współtwórcą projektu architektonicznego biurowca jest syn byłej naczelnik śródmiejskiego wydziału architektury, Bartosz Naperty.

Na potrzeby inwestycji ma zostać wyburzona część budynku na ul. Podwale 1. Pomysły zastąpienia tej kamienicy budynkiem przeznaczonym na biura wywołały kontrowersje, kamienica nie jest jednak zabytkiem. Problemem okazało się natomiast sąsiedztwo Starego Miasta, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zarząd spółki Senatorska Investment zdecydował o złożeniu do NIK, Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, CBA oraz Rady Warszawy wniosku, który ma na celu kontrolę poprawności przeprowadzonej procedury administracyjnej uzyskania zezwolenia na budowę budynku - poinformowała spółka w przesłanym w poniedziałek PAP komunikacie. "W ten sposób pragniemy dowieść prawidłowości wszystkich działań oraz zakończyć spekulacje na ten temat" - podkreślono.

Spółka zaznacza, że procedura administracyjna trwała od 2007 r., a decyzja śródmiejskiego wydziału architektury o warunkach zabudowy została wydana w sierpniu 2009 roku przez ówczesnego naczelnika Andrzeja Michalskiego. Podkreślono, że wydanie pozwolenia na budowę w 2012 roku, przez byłą naczelnik Zdziech-Naperty było potwierdzeniem wcześniejszych ustaleń.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA