PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prezydent Wrocławia: Nieruchomości to silnik nakręcający Wrocław

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 22 lis 2016 08:49

Prezydent Wrocławia: Nieruchomości to silnik nakręcający Wrocław Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia

Rynek nieruchomości to silnik nakręcający Wrocław - mówił Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, otwierając konferencję Property Forum Wrocław.

REKLAMA

O pomyśle na rozwój miasta i regionu mówi w wywiadzie dla Propertynews.pl Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Wrocław to świetne miejsce dla biznesu - potwierdzają to liczne raporty doradcze. W czym tkwi siła regionu?

Siłę Dolnego Śląska stanowi niezaprzeczalnie kapitał ludzki. Od dawna wyróżniamy się jakością pracowników, obsługi projektów, ofert inwestycyjnych i poziomem życia. Te elementy w połączeniu z doskonałą lokalizacją i infrastrukturą spełniającą europejskie standardy - są i będą siłą Dolnego Śląska.

Wiele miast i regionów oferuje inwestorom porównywalne warunki, jeżeli chodzi o infrastrukturę, powierzchnie biurowe lub magazynowe. W czym jesteście lepsi?

Aby przekonać inwestora, trzeba rozumieć jego potrzeby, szybko reagować i dostosowywać działania oraz inicjatywy do konkretnego przypadku. Właśnie taką opiekę otrzymuje każdy przedsiębiorca odwiedzający lub planujący odwiedzić Wrocław. Dlatego też nasze miasto od wielu lat uznawane jest za krajowego lidera, jeżeli chodzi o współpracę z przedsiębiorcami i jakość ich obsługi, a naszym lokalnym centrum kompetencji, zapewniającym utrzymanie wysokich standardów w tym obszarze jest Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Jakie nowe inwestycje pojawią się na Dolnym Śląsku?

Druga połowa 2016 roku z inwestycjami Daimlera, Toyoty i LG Chem wskazuje na bardzo obiecujący trend, który chcemy utrzymać. Liczymy na zaawansowane inwestycje sektora produkcyjnego ze znaczącym komponentem innowacji oraz działalności badawczo-rozwojowej. Na pewno towarzyszyć im będzie zwiększona liczba projektów magazynowo-logistycznych.

Wrocław stał się też globalnie rozpoznawalną lokalizacją w dziedzinie nowoczesnych usług dla biznesu i IT, gdzie także spodziewamy się niesłabnącego zainteresowania ze strony nowych i już obecnych firm.

Gdzie drzemie największy potencjał? Branża motoryzacyjna, sektor AGD, a może logistyka?

W branżach technologicznych: IT, biotechnologii, nanotechnologii. Jesteśmy wiodącym ośrodkiem akademickim i biznesowym, to przyciąga ludzi, firmy i inwestycje. Równocześnie jest to także bardzo mocny atut regionu, bo nie powinniśmy przeciwstawiać Wrocławia reszcie Dolnego Śląska, a szukać na każdym polu synergii i współpracy.

  • 1
  • 2
  • Aneta 2016-11-23 13:28:45
    Od mieszkania czy lokali na wynajem zdecydowanie lepiej ulokować w nieruchomości wakacyjne, zarabiają na wynajmie turystycznym. W miastach pojawi się nadpodaż mieszkań czy lokali na wynajem i wtedy właściciele będą się przedzierać ceną. Ja regularnie kupuje mieszkania nad morzem i w górach z aparthotele.com.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA