PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Producenci ryb rozwiną centrum BPO w Gdańsku

  • Autor: PAP
  • 20 cze 2017 17:26

Producenci ryb rozwiną centrum BPO w Gdańsku fot. Fotolia

Około stu osób planuje zatrudnić w Gdańsku największy na świecie producent łososia atlantyckiego, norweska grupa kapitałowa Marine Harvest ASA w swoim centrum wsparcia biznesowego. Centrum ma obsługiwać część spółek grupy w zakresie finansów, sprzedaży i IT.

REKLAMA

Marine Harvest ASA jest obecna w Polsce od kilku lat, na Pomorzu zatrudnia ponad 4 tys. osób. Od 2012 roku jest właścicielem firmy Morpol - największego i jednego z najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa łososia na świecie. Obecnie na Pomorzu działają trzy fabryki norweskiej grupy, w Duninowie koło Ustki oraz w Strzelinie i w Lęborku. W Trójmieście swoją siedzibę ma spółka dystrybucyjna, odpowiedzialna za sprzedaż na terenie Polski.

Podczas konferencji prasowej we wtorek w Gdańsku ambasador Norwegii w Polsce Karsten Klepsvik podkreślił, że inwestycja norweskiej firmy jest przykładem doskonałych stosunków polsko-norweskich. "Polska jest krajem przyszłości, w tej chwili ma najwyższy w Europie wzrost gospodarczy" - mówił. Jest przekonany, że spółka odniesie sukces. "Firma Marine Harvest jest nazywana Rolls-Roycem wśród hodowców łososia" - dodał.

Dyrektor Finansowy Piotr Kapinos wyjaśnił, że w Gdańsku utworzone zostanie centrum wsparcia biznesowego dla części spółek grupy kapitałowej wchodzącej w skład Marine Harvest ASA. "Centrum będzie realizowało głównie usługi finansowe, księgowe i IT" - wyjaśnił. W Gdańsku znajdzie się też dział sprzedaży obsługujący rynek polski i niemiecki. Początkowo Centrum będzie zatrudniało ok. 30-40 pracowników, w ciągu roku ta liczba ma wzrosnąć do stu osób. "Będziemy szukać do pracy zarówno doświadczonych menedżerów jak i również absolwentów uczelni wyższych" - powiedział. Poinformował, że "lada dzień rozpocznie się rekrutacja pracowników".

Dyrektor Sprzedaży, John-Paul McGinley poinformował, że produkty norweskiej firmy dostępne są na ponad 70 rynkach na całym świecie. "Zaspokajamy jedną piątą globalnego zapotrzebowania na łososia" - dodał. Podkreślił, że Marine Harvest ASA jest jedyną firmą na świecie, która - jak powiedział - ma pełną kontrolę nad produktem, od momentu produkcji karmy, poprzez hodowlę, przetwórstwo, po dostarczanie produktów do klientów.

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, której koordynatorem jest Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Wicedyrektor Invest in Pomerania, Marcin Grzegory powiedział PAP, że na Pomorzu w sektorze nowoczesnych usług biznesowych pod względem liczby firm dominują inwestycje z krajów nordyckich. Podał, że w tej chwili w tym sektorze zatrudnionych jest ponad 20 tys. osób. "W tym roku spodziewamy się wzrostu zatrudnienia o kolejne 3-4 tysiące osób" - zaznaczył.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA