PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Prokuratura w Sosnowcu będzie miała nową siedzibę

  • Autor: PAP
  • 10 kwi 2017 12:14

Prokuratura w Sosnowcu będzie miała nową siedzibę

Władze Sosnowca przekazały grunt pod nową siedzibę prokuratury. Stanie ona na zrewitalizowanych terenach po dawnej kopalni Sosnowiec, w sąsiedztwie nowej komendy policji, która również ma tam zostać wybudowana w najbliższych latach. Budynek prokuratury ma być gotowy w 2019 r.

REKLAMA

Umowę darowizny użytkowania wieczystego gruntu pod budowę nowej siedziby dla prokuratur rejonowych w Sosnowcu (Śląskie) podpisali w poniedziałek prezydent miasta i przedstawiciele prokuratury.

"Podpisanie aktu notarialnego początkuje proces inwestycyjny w Sosnowcu, jeżeli chodzi o budowę siedzib dwóch prokuratur sosnowieckich - Północ i Południe. Otwieramy nowy etap w funkcjonowaniu polskiej prokuratury w Sosnowcu" - oświadczył po podpisaniu umowy prokurator krajowy Bogdan Święczkowski.

Jak zaznaczył, sam jest mieszkańcem Sosnowca, wiele lat pracował w tutejszej prokuraturze rejonowej i zna dobrze trudne warunki lokalowe, w jakich muszą pracować prokuratorzy; budynek nie jest m.in. przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. "Cieszę się bardzo, że będziemy mogli tę sytuację zmienić" - podkreślił Święczkowski.

Jak poinformowano podczas konferencji, rozważano również budowę w tym rejonie nowej siedziby sosnowieckiego sądu. "Prezes Sądu Okręgowego nie wyraża jednak zainteresowania, w dalszym ciągu chce remontować stare budynki. Mam jednak nadzieję, że na jesieni ta sytuacja się zmieni i kierownictwo Sądu Okręgowego pomyśli o tym, aby budować nowy gmach sądu sosnowieckiego, tak by stworzyć w tym rejonie centrum wymiaru sprawiedliwości, aby obywatele tego miasta mieli ułatwiony dostęp do służb, do organów ścigania, do wymiaru sprawiedliwości" - dodał Święczkowski.

"Myślę, że byłby to wzorcowy kompleks, który można by powielać w innych rejonach naszego kraju - dostęp mieszkańców byłby dobry, ale pewnie i ułatwiałoby to wszystkim organom pracę" - ocenił prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, odnosząc się do projektu, by również budynek sądu powstał na tym terenie.

Przekazana prokuraturze działka ma 8,8 tys. m kwadratowych, wartość darowizny to ponad 1,3 mln zł. Koszt budowy gmachu prokuratury jest szacowany na ok. 20 mln zł. Jak zapewnił prokurator krajowy, finansowanie tej inwestycji jest zapewnione.

Również prokuratura w Katowicach ma zyskać wkrótce nową siedzibę. Jak poinformował prokurator okręgowy Piotr Wolny, wstępnie porozumiano się z miastem co do działki na ten cel. W rejonie ulic Opolskiej i Gliwickiej ma powstać duży budynek, zrzeszający cztery rejony, prokuraturę okręgową, regionalną, a także oddział zamiejscowy prokuratury krajowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - RD BUD

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA