PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Przepis na sukces według funduszu Mars

  • Autor: Propertynews.pl
  • 20 kwi 2015 13:35

Przepis na sukces według funduszu Mars Tomasz Lewandowski, dyrektor zarządzający Aktywów Nieruchomościowych w MS Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych SA

Spółki deweloperskie, należące do funduszu Mars, to jedni z nielicznych graczy na polskim rynku posiadający ofertę nakierowaną na podmioty publiczne i instytucje finansowe. O ambitnych planach firmy opowiada w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Lewandowski, dyrektor zarządzający Aktywów Nieruchomościowych w MS TFI SA.

REKLAMA

Jak ocenia Pan wizerunek Polski z punktu widzenia międzynarodowych podmiotów działających w branży nieruchomości komercyjnych?

Polska nie od dziś jest przedstawiana przez gremia międzynarodowe jako zielona wyspa na niespokojnych rynkach Europy. Nasz kraj jest postrzegany jako wiarygodny i to przyciąga inwestorów na rynek nieruchomości. Doświadczyliśmy tego sami, nawiązując wiele ważnych kontaktów, które w przyszłości mogą przełożyć się na realne działania operacyjne. Prowadzimy obecnie rozmowy z podmiotem nieobecnym dotychczas w Polsce, który chce zaistnieć w segmencie nieruchomości komercyjnych.

Co ciekawe, na polski rynek negatywnie nie oddziałuje konflikt na Wschodzie. Na tle sytuacji gospodarczej w Rosji i na Ukrainie, Polska jest postrzegana jako kraj stabilny, przewidywalny, a przede wszystkim jako dobre miejsce do inwestycji.

W ostatnim czasie ogłosili Państwo szczegóły projektu w Trójmieście. Na jakim etapie jest przygotowanie inwestycji?

Pomerania Office Park to zupełnie nowy projekt w naszej ofercie. Docelowo może on składać się z trzech etapów o łącznej powierzchni biurowej ok. 15 tys. mkw. w ścisłym centrum Gdańska. Uzyskaliśmy niezbędne pozwolenia administracyjne oraz wybraliśmy już generalnego wykonawcę dla pierwszego etapu. Budowa rozpocznie się najpóźniej w III kwartale br. Prowadzimy również negocjacje z najemcą, który jest zainteresowany co najmniej 2 tys. mkw. powierzchni. To pozwoli nam na uzyskanie wymaganego przez bank pre-lease’u na poziomie 40 proc. Nie będzie to jednak pierwsza umowa najmu, część powierzchni została już wynajęta.

Tak, jak już wspomniałem, nasza inwestycja będzie prawdopodobnie podzielona na 3 fazy. Pierwszy etap budowy Pomerania Office Park to modernizacja budynku przy ul. Żabi Kruk, który zaoferuje blisko 5 tys. mkw. powierzchni. Drugi etap to budowa nowego budynku o podobnej powierzchni przy ul. Wilczej. W przyszłości rozważamy także modernizację kolejnego obiektu biurowego, jednak na razie koncentrujemy się na komercjalizacji pierwszego etapu.

Do jakich podmiotów kierują Państwo swoją ofertę?

Chcemy dotrzeć do innych grup docelowych, niż pozostali deweloperzy. Nasz budynek z powodu kameralnego charakteru nie konkuruje z dużymi kompleksami biurowymi. To, co nas wyróżnia, to położenie w centrum administracyjnym Gdańska, gdzie działają wszystkie ważne instytucje administracji samorządowej i wojewódzkiej. To podmioty, które są już obecne w tej części Gdańska, ale zajmują biura bardzo odbiegające od współczesnych standardów powierzchni biurowych. Chcemy do nich dotrzeć i zaprezentować im najlepszą możliwą ofertę.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA